آب کردن چربی بدن تنها در 3 مرحله آسان!


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش خبرآنلاین، بهترین راه برای کاهش وزن که دائمی باشد و به بدن شما آسیبی نرساند، آهسته و با برنامه ریزی صحیح تغذیه و ورزش است. اما اگر به دلایلی می خواهید خیلی سریع وزن کم کنید، از سه مرحله ساده زیر که از نظر علمی ثابت شده است استفاده کنید:

1. مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده را کاهش دهید

اولین قدم برای کاهش وزن سریع کاهش مصرف قند و نشاسته یا کربوهیدرات است. برای این منظور باید کربوهیدرات های تصفیه شده را در رژیم غذایی کاهش داد و به جای آن از غلات کامل استفاده کرد. با این روش کالری بسیار کمتری به بدن شما می رسد. غلات کامل فیبر بیشتری دارند، بنابراین دیرتر هضم می شوند و برای مدت طولانی تری احساس سیری می کنید.

2. بر پروتئین، چربی های سالم و سبزیجات تاکید کنید

اگر می خواهید به درستی وزن کم کنید، باید یک رژیم غذایی متنوع و سالم داشته باشید. بنابراین، هر وعده غذایی باید حاوی پروتئین، چربی های سالم، سبزیجات و مقدار کمی کربوهیدرات های پیچیده مانند غلات کامل باشد.

  • پروتئین ها: با مصرف پروتئین در حین کاهش وزن، عضلات خود را از دست نمی دهید و سلامت آن ها حفظ می شود.

  • سبزیجات: سبزیجات سبز رنگ سرشار از مواد مغذی هستند. همچنین، می توانید مقادیر زیادی از این سبزیجات را بدون افزودن کالری زیادی به بدن خود مصرف کنید. این سبزیجات شامل گل کلم، کلم بروکلی، اسفناج، کلم، کاهو، خیار و فلفل است.

  • چربی های سالم: تا زمانی که چربی های سالم مصرف می کنید، نگران نباشید. چربی های سالم مانند روغن زیتون و آووکادو بهترین انتخاب ها هستند. چربی های آجیل و دانه ها سالم و خوشمزه هستند. کره و روغن نارگیل باید در حد اعتدال مصرف شوند زیرا حاوی روغن های اشباع بیشتری هستند.

3. ورزش و حرکت بدنی

گام سوم برای کاهش وزن سریع ورزش است. ورزش، به خصوص وزنه زدن، کالری اضافی را می سوزاند و متابولیسم شما را بالا می برد. در نتیجه این دو عملکرد وزن شما کاهش می یابد.

ورزش های استقامتی مانند وزنه برداری را سه تا چهار بار در هفته انجام دهید. البته اگر علاقه ای به وزنه برداری ندارید، ورزش های قلبی عروقی مانند پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری یا شنا نیز برای کاهش وزن ایده آل هستند.

با توجه به سه مرحله ساده بالا، می توانید خیلی سریع وزن کم کنید و سلامت خود را حفظ کنید.

آب کردن چربی بدن تنها در 3 مرحله آسان!

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top