آدو کمپیول، پدر تیرامیسو در جهان


تیرامیسو یک دسر محبوب ایتالیایی است که به طور سنتی با کوکی ها، پنیر ماسکارپونه، تخم مرغ، شکر، قهوه و پودر کاکائو درست می شود.

طبق یک نظریه رایج، تیرامیسو در دهه 1960 در منطقه ونتو ایتالیا اختراع شد. گفته می شود که توسط یک قنادی یا آشپز در ترویزو به نام ساخته شده است آدو کمپیول، شهری که در نزدیکی ونیز ساخته شده است. با این حال، نمی‌توان گفت دقیقاً کدام شخص، رستوران یا مؤسسه با اختراع تیرامیسو مرتبط است.

آدو کمپیول کیست؟

در سن 93 سالگی، آدو کمپیول، رستوران دار، که رسانه های ایتالیایی او را پدر تیرامیسو می نامیدند، درگذشت. آدو کمپیول صاحب رستوران Le Beccherie در ترویزو در شمال ایتالیا بود، جایی که دسر معروف توسط همسرش و یک سرآشپز تهیه شد.

این غذای بیسکویت و ماسکارپونه آغشته به قهوه در سال 1972 به منو اضافه شد، اما هرگز توسط خانواده ثبت اختراع نشد. از آن زمان به بعد به یکی از اصلی ترین غذاهای ایتالیایی تبدیل شده است که توسط سرآشپزهای سراسر جهان اقتباس شده است.

اختلافات طولانی مدتی در مورد منشا تیرامیسو وجود داشته است، از جمله ادعاهایی مبنی بر اینکه این تیرامیسو به عنوان دارو در فاحشه خانه ای در ترویزو سرو می شد.

نورما پیلی، که در سال 2015 درگذشت، از دهه 1950 این دسر را سرو می‌کند و آن را برش‌های ماسکارپونه می‌نامد، تا زمانی که مشتریان هتلی در استان شمالی اودینه ظاهراً آن را با تیرامیسو اشتباه نمی‌گیرند.

با این حال، اعتقاد بر این است که این دستور غذا در رستوران Campeol در ترویزو ساخته شده است.

لوکا زایا، فرماندار منطقه ونتو، از جمله کسانی بود که پس از مرگ او ادای احترام کرد و در توییتی نوشت که شهر “یک ستاره دیگر را در تاریخ غذا و شراب خود از دست داده است”.

Le Beccherie توسط خانواده Campeol در سال 1939 افتتاح شد و Campeol این تجارت را در پایان جنگ جهانی دوم به دست گرفت.

به گفته سرآشپز روبرتو لینگوانوتو، این غذا در حین تهیه بستنی و کیک وانیلی، حاصل تصادف بوده است.

آقای Linguanotto مقداری پنیر ماسکارپونه را در یک کاسه تخم مرغ و شکر ریخت و پس از مشاهده طعم مطبوع مخلوط، به همسر آدو کمپیول، آلبا، گفت.

آدو کمپیول و همسرش دسر را با افزودن انگشتان خانم آغشته به قهوه و پودر کردن آن با پودر کاکائو و نامیدن آن “تیرامیسو” که در انگلیسی به معنای “من را انتخاب کن” کامل کردند.

این غذا در سال 1981 در نسخه 1981 ونتو، یک نشریه محلی که به غذا و شراب اختصاص داشت، منتشر شد و اکنون یکی از معروف ترین دسرهای ایتالیا است.

انواع تیرامیسو حاوی الکلی مانند رم یا مارسالا است، اما دستور غذای اصلی – که توسط آکادمی آشپزی ایتالیا در سال 2010 تایید شد – حاوی الکل نیست زیرا برای کودکان در نظر گرفته شده است و باید مناسب باشد.

این مقاله برای نشان دادن ادعاهای دقیق تر در مورد اختراع تیرامیسو اصلاح شده است.

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر ترفندهای مخفی سرآشپزهای معروف را بخوانید.
آدو کمپیول، پدر تیرامیسو در جهان

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top