آرانگا، بهشتی زیبا روی زمین


این روستای خوش آب و هوا دارای جاذبه های فراوانی است که باید از قسمت های مختلف آن دیدن کنید. این باعث می شود مکان جذابی برای عکاسی باشد.

اگر به دنبال یک بهشت ​​زیبا روی زمین هستید، هرگز روستای ارنج چالوس از دست نده؛ روستایی واقع در جاده چالوس که زیبایی های بی پایان این منطقه را در خود جای داده است. برای بازدید از این روستا توصیه می کنیم دوربین خود را تهیه کنید. زیرا زیبایی ها و مکان های جالب بسیاری را برای عکاسی خواهید دید. برای آشنایی بیشتر با این دهکده جذاب با دلتاماگ همراه باشید.

آشنایی با روستای ارنج

ارنج در 18 کیلومتری جاده چالوس قرار دارد. این منطقه شامل چندین روستا است. مرکز این روستاها ارنگ بزرگ نام دارد. روستاهای گوراب، ابهارک، سیجان، سرزیارت جی، چاران و خور باقی مانده است.

جاده دسترسی

این روستا فاصله چندانی با کرج ندارد و اهالی تهران و کرج به راحتی به آن دسترسی خواهند داشت. دسترسی به Erenge با وسایل نقلیه عمومی بسیار دشوار و تقریبا غیرممکن است. پس بهتر است با ماشین شخصی سفر کنید تا میهمان سفره آدم های خونگرم باشید.

حس روستای ارنج

اگر به دنبال محیطی آرام و سرسبز هستید، شک نکنید که ارنگا بهترین گزینه است. این روستا با ویژگی هایی که دارد عنوان سرسبزترین روستای منطقه را به خود اختصاص داده است. به همین دلیل می توان آن را یکی از بهترین مقاصد طبیعت گردی نامید.

مناظر Erenge

از سوی دیگر ارنگه دارای جاذبه های فراوانی است که از جاذبه های طبیعی روستای ارنگه می توان به آبشار هفت چسمه، بقیه تپه های با آثار زرتشتی، آبشار آدران، گورستان باستانی اشاره کرد.

آبشار هفت چسمه

آبشار هفت چسمه یکی از دلایل مهم ورود گردشگران به این روستا است. این آبشار از 7 آبشار مختلف تشکیل شده است. ارتفاع برخی از آنها به حدود 5 متر می رسد. برای بازدید از این آبشارها می‌توانید از مردم محلی برای یافتن راه درست راهنمایی بخواهید. زیرا برخی از جاده ها می توانند کمی خطرناک باشند.

آبشار آدران

آبشار آدران یکی از بزرگترین آبشارهای ایران است. در طول فصل گرم، یعنی. تابستان این آبشار آب نسبتا کمی دارد. این بدان معنی است که آب به زیر زانو یا کمی بالاتر می رسد. به همین دلیل برای استراحت بعد از پیاده روی بسیار مناسب است. توصیه می شود زمان خود را طوری در نظر بگیرید که ظهر برای پیاده روی بیرون نروید. اگرچه رطوبت و پوشش گیاهی در این مکان بالاست. اما ممکن است دچار گرمازدگی خفیف شوید.

بقایای تپه هایی با آثار زرتشتی

از آثار تاریخی روستای ارنگه می توان به تپه های کارنه و قلعه اشاره کرد. این تپه ها از زرتشتیان به جا مانده است. بنابراین با مراجعه به آنها می توان حکاکی ها و آثار نسبتاً تخریب شده ای را مشاهده کرد. ناگفته نماند که وقتی روی این دو تپه بایستید، تمام روستا زیر پای شماست.

گورستان باستانی روستای ارنج چالوس

قبرستان Erenge چند هزار سال قدمت دارد. به همین دلیل برای همه افراد بومی و غیربومی ارزش معنوی بالایی دارد. ناگفته نماند که شاید قبرهای چند هزار ساله او پیدا نشود، اما قبرهای چند صد ساله کاملاً قابل مشاهده و محسوس است. بد

آرانگا، بهشتی زیبا روی زمین

One thought on “آرانگا، بهشتی زیبا روی زمین

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top