آستارا، شهر بام های سفالی گیلان


آستارا آخرین نقطه مرزی استان گیلان با جمهوری آذربایجان است که توسط رودخانه آستاراچای از آن جدا می شود. آستارا همه ساله میزبان گردشگران زیادی به خصوص در فصل بهار و تابستان است.

اگر قصد سفر به گیلان را دارید پیشنهاد می کنیم آستارا را در برنامه سفر خود قرار دهید. از جاذبه های طبیعی گردشگری آستارا می توان به تالاب فولاد، آبشار لاوتون، تله کابین حیران، گردنه ساحل صدف حیران و ارتفاعات سرسبز و جنگلی آن اشاره کرد که همه ساله مسافران و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. با دلتا با ما همراه باشید و راهنمای آستارا یاد بگیریم

راهنمای آستارا

ساحل زیبای صدف

ساحل صدف آستارا یکی از جاذبه های دیدنی شهرستان آستارا در شمال استان گیلان است. ایجاد امکانات و تجهیزات، سواحل زیبای خزر را به یکی از مکان های رفاهی و تفریحی سالم در منطقه تبدیل کرده است. در طول تابستان، گردشگران و مسافران می توانند با استفاده از طرح سلامت دریایی در دریا استراحت کنند و تفریح ​​کنند.

آبشار لوتون

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آستارا وجود چندین آبشار بزرگ و کوچک در ارتفاعات آن است که مهمترین آنها آبشار برزاو یا آبشار لاوتون است. این آبشار در منطقه لوندویل در 15 کیلومتری آستارا واقع شده است. این مکان از نظر طبیعت و مناطق دیدنی بسیار حائز اهمیت است.

مرداب بین المللی فولاد

این تالاب در ۷ کیلومتری شهر آستارا و در حاشیه جاده لوندویل – آستارا قرار دارد. اهمیت گردشگری این تالاب به دلیل مجاورت با جاده، تنوع مناظر طبیعی مانند کوه، جنگل و مزارع اطراف آن دو چندان می شود. ضلع غربی تالاب استیل پوشیده از جنگل و پوشش گیاهی سرسبز است و در ضلع شرقی این تالاب درختان شناور توسکا منظره بسیار جالبی را ایجاد کرده اند.

چشمه آبگرم علی داشی

این چشمه به دلیل مجاورت با جاده اصلی آستارا به گردنه حیران بسیار پر رونق است و همه ساله پذیرای گردشگران زیادی از مناطق اطراف است. خواص درمانی چشمه آب گرم علی داشی معروف است و شامل و درمان دردهایی مانند درد مفاصل، چشم درد، دل درد، کمردرد، تسکین گاز و قولنج و تقویت اعصاب است.

حیران

حیران نام روستایی ییلاقی زیبا در شهرستان آستارا است. این روستا در 30 کیلومتری آستارا قرار دارد. گردنه حیران یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری این روستا است که در مسیر جاده آستارا – اردبیل قرار دارد.

تله کابین شگفت انگیز

تله کابین حیران یکی از مناطق نمونه گردشگری استان گیلان و شهرستان آستارا است. تله کابین حیران مسیری به طول 1500 متر دارد که از جاده آستارا به اردبیل در منطقه حیران شروع و وارد جنگل فندکلو اردبیل می شود. منطقه گردشگری حیران امکانات رفاهی و تفریحی را ارائه می دهد.

پارک جنگلی بی بی یانلو

پارک جنگلی بی بی یانلو یکی از مناطق نمونه گردشگری آستارا است که در روستای بی بی یانلو با 1512 هکتار وسعت یکی از جنگل های هیرکانی غربی و جنگل های میانی محسوب می شود که در 5 کیلومتری آستارا واقع شده است.

قلعه شیندان

قلعه شیندان یا قلعه اندان قلعه ای تاریخی و بلند در مرز جمهوری آذربایجان و ایران است و یکی از مهم ترین آثار تاریخی شهرستان آستارا به شمار می رود که قدمت آن به قبل از اسلام می رسد.

آستارا، شهر بام های سفالی گیلان

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top