آیا بایدن استیضاح خواهد شد؟


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش فارس، کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا دیروز (دوشنبه) در گفت وگو با شبکه خبری فاکس نیوز اعلام کرد که مجلس نمایندگان آمریکا برای استیضاح جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا آماده می شود. آمریکا در رابطه با پرونده فساد، اعضای خانواده وی در خارج از کشور هستند.

رئیس جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا ادامه داد که بایدن در جریان مبارزات انتخاباتی مدعی شد که هرگز درباره تجارت و شغل صحبت نکرده و خانواده اش حتی «یک دلار از چین» دریافت نکرده است.

مک کارتی در این رابطه گفت: “ما ثابت کرده ایم که صحت ندارد… این پرونده به تحقیقات استیضاح می رود که به کنگره بیشترین قدرت را برای به دست آوردن سایر اطلاعات ضروری می دهد.”

مک کارتی همچنین ادامه داد که بایدن از روش‌هایی استفاده می‌کند که در دوران دولت ریچارد نیکسون، رئیس‌جمهور سابق آمریکا استفاده می‌شد، به این معنا که بایدن از دولت به عنوان سلاحی به نفع خانواده‌اش استفاده می‌کند و به کنگره اجازه نظارت بر این اقدامات را نمی‌دهد.

پیش از این، چاک گراسلی، جمهوری خواه سنای ایالات متحده، سند داخلی FBI را منتشر کرد که مدعی بود جو بایدن در یک طرح غیرقانونی برای دریافت رشوه از اتباع خارجی دست داشته است.

این سند جلسه ای را در سال 2016 توصیف می کند که در آن میکولا زلوچفسکی، مدیر عامل شرکت انرژی بوریسما در اوکراین، گفت که دو پرداخت 5 میلیون دلاری به بایدن انجام داده است. ژلوهوفسکی مشخص نکرد که این وجوه به کدام یک از اعضای خانواده بایدن (یا به خودش) پرداخت شده است.

بر اساس این گزارش، سند FBI به طور خاص بیان می‌کند که بوریسما به هانتر بایدن یک کرسی هیئت مدیره را پیشنهاد داده است تا ما را از طریق پدرش (معاون رئیس جمهور وقت جو بایدن) از هر مشکلی دور نگه دارد.

هانتر بایدن، فرزند دوم جو بایدن، پسر مشکلی برای خانواده بزرگ بایدن است. برخلاف بو بایدن، پسر دیگر معاون اول سابق رئیس جمهور ایالات متحده، که یک سال در عراق خدمت کرد و در یک داستان احساسی بر اثر سرطان مغز درگذشت، هانتر همیشه پدرش را شرمسار کرده است.

در حالی که همه اعضای خانواده بایدن به خدمت در نیروی دریایی ایالات متحده افتخار می کنند، هانتر بایدن تنها دو سال به عنوان سرباز ذخیره خدمت کرد. او در طول خدمتش، افسر روابط عمومی این نیرو در ایالت ویرجینیا محسوب می شد و سرانجام در سال 2014 با مثبت شدن آزمایش کوکائین او از نیروی دریایی اخراج شد.

بر اساس این گزارش، «جوزف زیگلر» بازپرس جنایی اداره درآمد داخلی آمریکا (IRS) اخیراً اعلام کرده است که هانتر بایدن و شرکای تجاری او 17 میلیون دلار از منابع خارجی دریافت کرده اند که 7.3 میلیون دلار آن از سوی شرکت اوکراینی بوریسما بوده است.

زیگلر در سخنان پایانی خود توصیه کرد که کنگره یک مشاور ویژه برای تحقیق بیشتر در مورد پرونده هانتر بایدن منصوب کند.

پیش از این، جیمز کامر، رئیس جمهوری خواه کمیته نظارت و پاسخگویی مجلس نمایندگان، گفته بود که اف بی آی و ماموران سرویس درآمد داخلی نمی توانند در دسامبر 2020 درباره هانتر بایدن تحقیق کنند، زیرا به آنها دستور داده شده بود که به هانتر نزدیک نشوند و منتظر تماس هانتر نباشند و در نتیجه، هانتر با آنها تماس نگرفت و تحقیقاتی انجام نشد.

در اکتبر 2020، نیویورک پست مجموعه ای از ایمیل های ارسال شده به هانتر بایدن را منتشر کرد که نشان می داد او خود را به کارفرمایانش در بوریسمای اوکراینی به عنوان نماینده پدرش، معاون رئیس جمهور ایالات متحده معرفی کرده است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا گفت که پسر بایدن میلیون‌ها دلار برای لابی‌گری برای دسترسی به پدرش دریافت کرده است.

همچنین گزارش ها حاکی از آن است که ایمیل ها نشان می دهد که هانتر بایدن، پسر جو بایدن، در زمان معاونت پدرش، از میلیاردر چینی برای معرفی وی به کاخ سفید 10 میلیون دلار درخواست کرده است!

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، شان دافی، تحلیلگر فاکس بیزینس اخیرا اعلام کرده است که صحت این اطلاعات مبنی بر اینکه جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا از شرکت اوکراینی بوریسما رشوه دریافت کرده، شانس انتخاب مجدد او در سال 2024 را از او سلب می کند.

آیا بایدن استیضاح خواهد شد؟

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top