مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

آیا تگ h1 برای رتبه بندی صفحات ضروری است؟


نتایج و اثرات استفاده از تگ H1

هنگامی که محتوای وب سایت خود را بارگذاری می کنید، ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود، اگر عنوان اصلی مقاله شما در تگ H1 قرار نگیرد، چه؟
آیا ممکن است مقاله شما به دلیل استفاده نکردن از تگ H1 رتبه سئو مناسبی کسب نکرده باشد؟
یکی از ذهنیت های قدیمی و رایج در بین افراد فعال در حوزه صد قبلاً باید در هر صفحه وب سایت خود فقط یک مورد داشته باشید تگ H1 از آن استفاده کنید و عنوان صفحه اول وب سایت شما باید در تگ H1 باشد.
با گذشت زمان، برخی از متخصصان سئو برای بخش عنوان مقالات خود از عبارات پررنگ استفاده می کنند و برخی افراد دیگر هنوز از همان ساختار تگ های H1 در ابتدای مقالات خود پیروی می کنند.
با استفاده از الگوریتم های مختلف گوگل برای بررسی صفحات وب سایت، گوگل می تواند ساختار عناوین مقالات را درک کرده و آن را شناسایی کند.
استفاده از تگ H1 همیشه یک موضوع مهم است سئو و مدیران سایت وب سایت ها بوده اند و جان مولر وی در پاسخ به سوالاتی که در این زمینه مطرح شد، به موارد زیر پاسخ داد:

شما می توانید در زمان آپلود محتوای وب سایت خود هر زمان که نیاز داشتید از تگ H1 استفاده کنید و محدودیتی در تعداد دفعات استفاده از تگ H1 وجود ندارد، اما باید از تعداد مناسبی از این تگ در صفحات وب سایت خود استفاده کنید.
استفاده از تگ H1 در ابتدای محتوای وب سایت یک روش عالی و مناسب برای صفحات وب سایت قابل درک توسط موتور جستجوی گوگل است.
اما تحت این شرایط، محدودیتی در تعداد تگ های H1 که می توانید استفاده کنید، ندارید، به خصوص در ساختار HTML5.
شاید برخی از افراد سئو اصرار داشته باشند که فقط از یک تگ H1 در صفحات سایت شما استفاده کنند که به نظر ما اصلا مهم نیست.
تنها چیزی که برای ما مهم است این است که تعداد H1 های استفاده شده و ساختار ابتدای محتوای سایت شما برای کاربر مناسب باشد و بتواند به راحتی مقالات را مطالعه کند و موضوعات را درک کند.

اما با وجود پاسخ جان مولر در مورد استفاده از تگ H1، برخی از افراد فعال در زمینه سئو قبل از اجرای این روش تصمیم به استفاده از آن گرفتند. تست و نتایج آن را بررسی کنید.
یکی از آن افراد با بررسی مقالات درج شده در وب سایت ماز (MOZ) او متوجه شد که این وب سایت در مورد عنوان اصلی یکی از مقالات او است تگ H2 او استفاده کرد.

بیشتر بخوانید:  بورس گاوی شد/ روز جهش بازار سرمایه+ اینفوگرافیک

اما برای اطمینان، این صفحات را با ابزارهای مختلف بررسی کردیم و متوجه شدیم که برای ساختار بخش هدر این صفحات، در نیمی از مطالب منتشر شده از تگ H1 و در نیمی دیگر از مقالات از تگ H2 برای قسمت سربرگ استفاده شده است.
تجزیه و تحلیل این آمار برای افرادی که تازه وارد سئو شده اند می تواند دشوار باشد. اما مشخص شد که استفاده از تگ H2 به جای تگ H1 برای سئو در این وب سایت مشکلی ایجاد نکرده است آمار بازدید از صفحات مختلف این وب سایت از جایگزینی تگ H2 به جای تگ H1 استفاده می کند همان او بود.

چرا باید از h1 در صفحات وب سایت استفاده کنیم؟

  • H1 دسترسی را آسان تر می کند.
    (وقتی از تگ H1 در صفحات وب سایت خود استفاده می کنید، محتوای این تگ به راحتی توسط کاربران وب سایت تشخیص داده می شود و کاربران می توانند به راحتی عناوین مقالات را درک کنند.)
  • گوگل می تواند از h1s به جای تگ های عنوان استفاده کند.
    (در برخی موارد، زمانی که از ساختارهای مختلف برای قسمت عنوان مقالات خود استفاده می کنید، اگر گوگل این ساختار را درک نکند، به تگ H1 می رود و محتوای وب سایت را بر اساس این تگ پردازش می کند.)

به طور کلی، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه استفاده از برچسب های عنوان می تواند رتبه سایت را افزایش دهد وجود ندارد. اما بهتر است این ساختار را در وب سایت ها به عنوان دستورات نشانه گذاری طرحواره رعایت کنید و به طور غیرمستقیم پیروی از این ساختارها می تواند به سئوی وب سایت شما کمک کند.
همچنین بهتر است محتوای وب سایت خود را به صورت سلسله مراتبی و برای راحتی کاربران مرتب کنید تا از تگ هایی مانند H1، H2 و … استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:  نمایندگان از توضیحات وزیر کار قانع شدند

خلاصه مقاله

درباره استفاده از تگ H1 آنچه در گذشته در بین متخصصان سئو رایج بود استفاده از تگ H1 در ابتدای مقالات است.
جان مولر در پاسخ به استفاده از تگ H1 و رعایت اصول آن اظهار داشت که صاحبان وب سایت می توانند در صورت لزوم از چندین تگ H1 در صفحات وب سایت خود استفاده کنند و از نظر گوگل مشکلی وجود ندارد.
همچنین، که بسیار مهم است راحتی برای کاربر هست و بهتر است به طور طبیعی و تا حد امکان از این برچسب ها استفاده شود.

امیدوارم این مقاله برای بهبود عملکرد وب سایت شما عزیزان مفید بوده باشد و بتوانید مقالات را برای افزایش دانش افراد فعال در این زمینه به اشتراک بگذارید. دیجیتال مارکتینگ و سئو به ما کمک کن

3.7/5 – (3 امتیاز)


بازدید از پست: 2,110

آیا تگ h1 برای رتبه بندی صفحات ضروری است؟

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top