آیا خوردن خربزه با عسل منجر به مرگ فوری می شود؟


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش ایسنا از سایت پزشکی «MyGot»، بسیاری از مردم بر این باورند که خوردن خربزه و عسل همزمان منجر به مرگ آنها می شود.

این یک افسانه است که شما بر اثر خوردن خربزه عسلک خواهید مرد و هنوز هیچ مدرکی برای تأیید این ادعاها وجود ندارد.

اما خوردن همزمان این دو غذا می تواند عوارضی مانند افزایش قند خون در بیماران دیابتی، کالری بالا و مشکلات گوارشی در افراد مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر (IBS) داشته باشد.

* تاثیر متقابل برخی مواد غذایی مانند خربزه و عسل از نظر علمی ثابت شده است؟

به گزارش وبلاگ غذایی «چاپرفود»، احتمال بروز تداخلات غذایی در هنگام مصرف همزمان برخی مواد غذایی وجود دارد، اما متاسفانه تاکنون مطالعات جامع و گسترده ای در مورد این تداخلات انجام نشده است که نتایج آن قابل انتشار و استناد در مقالات علمی است. یعنی بیشتر باورهای متقابل غذاهای مختلف که در بین مردم رایج است به صورت تجربی شکل می گیرد.

برخی از این باورها درست و برخی نادرست هستند و در عین حال نمی توان آنها را به همه افراد با خلقیات مختلف تعمیم داد.

* آیا خوردن خربزه و عسل منجر به مرگ می شود؟

هنگامی که عسل با خربزه مخلوط می شود، ترکیبات موجود در این دو ماده مغذی با یکدیگر واکنش داده و در نتیجه یک جامد به وجود می آید.

به همین دلیل اگر خربزه و عسل با هم مصرف شوند، سفت شدن ماده حاصل از ترکیب آنها هضم را برای دستگاه گوارش بسیار مشکل می کند. به طور خلاصه، خربزه و عسل ترکیبی دیر هضم و غیر قابل هضم هستند.

همچنین در بسیاری از موارد افرادی که به طور همزمان خربزه و عسل می خوردند درد شدیدی را تجربه می کردند. با این حال، این دردها آنقدر شدید نیستند که باعث مرگ یا مرگ فوری در افراد سالم شوند.

آیا خوردن خربزه با عسل منجر به مرگ فوری می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top