مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

آیا عرق کردن زیاد در حین ورزش طبیعی است؟


حتی عرق زیاد تعریق بیش از حد صورتپاسخ طبیعی بدن شما برای صرف انرژی زیادی در طول ورزش است.

بدن شما همیشه سعی می کند دمای داخلی خود را در حدود 37 درجه نگه دارد. هنگامی که این دما افزایش می یابد، بدن شما عرق می کند تا شما را خنک کند.

آنچه شما فکر می کنید تعریق بیش از حد است به احتمال زیاد طبیعی است. طیف تعریق “عادی” از فردی به فرد دیگر متفاوت است، بنابراین حتی اگر احساس می کنید بیشتر از دیگران عرق می کنید، باز هم طبیعی است.


عرق کردن سالم

وقتی ورزش می کنید (مخصوصاً در باشگاه)، زیاد عرق می کنید. به جای نگرانی در مورد صورت “بیش از حد عرق کرده” خود، سعی کنید یک حوله در دسترس داشته باشید یا از یک عرق بند استفاده کنید.

اگر به تازگی ورزش را شروع کرده اید، ممکن است احساس کنید که بیشتر از دیگران عرق می کنید. حتی شاید 10 دقیقه فعالیت روی تردمیل صورت شما را به شدت عرق کند. هر چه کمی بیشتر به ورزش عادت کنید، این میزان تعریق کاهش می یابد.


تعریق غیر طبیعی

همانطور که گفته شد، تعیین تعریق طبیعی یا غیر طبیعی مشکل است. چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که “چه زمانی” عرق می کنی؟

هنگامی که بدن خود را بعد از تمرین خنک کردید، صورت و سایر قسمت های بدن شما دیگر نباید عرق کند.

اگر هنگام تماشای تلویزیون یا نشستن پشت میز عرق می کنید، باید به پزشک مراجعه کنید.

این امر به ویژه زمانی که با علائم دیگری مانند عرق شبانه، کمبود هوا یا کاهش وزن بله مهم و جدی است. اینها ممکن است علائم بیماری مانند دیابت باشد که نیاز به مراقبت پزشکی دارد.

بیشتر بخوانید:  گردشگران از کدام کشورها می‌توانند با خودرو به ایران سفر کنند؟
آیا عرق کردن زیاد در حین ورزش طبیعی است؟

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top