مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

آیا می توان هتل را با سفته رزرو کرد؟


صیغه یا ازدواج موقت یکی از انواع مناسک شرعی برای ایجاد صمیمیت بین زوجین در ایران است. حال سوالی که خیلی ها از ما می پرسند این است که آیا می توان با این قرارداد هتل رزرو کرد؟

رزرو هتل با فرم نامه این دغدغه بسیاری از افراد است. بسیاری از زوج ها با استفاده از این روش حفظ حریم خصوصی، رزرو هتل را انتخاب می کنند. اگرچه این روش حفظ حریم خصوصی کاملا قانونی است. اما بسیاری از هتل ها قوانین خاص خود را در مورد پذیرش سفته دارند. با دلتا مگ همراه باشید.

رزرو هتل با فرم نامه

در این مطلب می خواهیم دغدغه شما دوستان عزیز را در این زمینه برطرف کنیم. نگران نباشید، بسیاری از هتل های ایران گواهی ازدواج را به عنوان مدرک معتبر صمیمیت بین زوجین می پذیرند.

اگر قرارداد شما دارای مهر محضری باشد، اکثر هتل ها آن را می پذیرند.

عقد موقت محضری در شناسنامه زوجین درج نمی شود. در این صورت زوج فقط یک کتاب با مهر برجسته دریافت می کنند که ضامن قانونی بودن ازدواج است.

نکته مهم در پذیرش سند ازدواج موقت این است که در شناسنامه زوجه شرحی از طلاق یا فوت شوهر سابق وجود داشته باشد.

در چه شرایطی فعل صحیح است؟

از آنجایی که صیغه یک امر فقهی و حقوقی است، در نظام حقوقی ما شرایط خاصی وجود دارد که مردم باید از آن پیروی کنند. زمانی که ازدواج موقت بین دو نفر منعقد شود، آثار شرعی و قانونی دارد.

شرایط اعلام شده شامل شرایط عمومی و اختصاصی می باشد. توضیح داده می شود که شرایط عام، شروطی است که در عقد دائم و عقد موقت مشترک است و شرایط خاص، شرایطی است که فقط بر عقد موقت وضع می شود و در عقد دائم وجود ندارد. شرایط عمومی صیغه صیغه موقت به شرح زیر است:

  • قصد و رضایت طرفین برای انعقاد عقد ازدواج موقت
  • عدم وجود مانع برای ازدواج (با این توضیح که نباید مانعی مانند شوهر داشتن زن و در صورت داشتن شوهر، صیغه باطل باشد).
  • اذن پدر یا جد پدری برای ازدواج موقت دختر باکره
بیشتر بخوانید:  اختلاف بین نتانیاهو وگالانت به اوج رسید

شرایط اختصاصی ازدواج موقت شامل تعیین مدت معین برای عقد و همچنین تعیین مهریه می باشد. ماده 1076 قانون مدنی در این باره می گوید: «مدت نکاح منقطع باید کاملاً معین شود».

از طرفی ماده 1075 قانون مدنی نیز این شرط را ذکر کرده و تعیین مدت را جزء لاینفک این عقد می داند:

«نکاح زمانی منحل می‌شود که برای مدت معینی منعقد شده باشد».

پیشنهاد مطالعه: نحوه شکایت کردن از وکیل
آیا می توان هتل را با سفته رزرو کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top