احتمال یک کاردانو 150 دلاری چقدر است؟


کاردانو (ADA) هفتمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است که در حال حاضر کمتر از 1 دلار قیمت دارد. بسیاری از سرمایه گذاران انتظار دارند که قیمت توکن اصلی آن، Ada، به دلیل مراحل توسعه بلاک چین کاردانو در آینده افزایش یابد. ولی کاردانو 150 دلار چقدر احتمال دارد؟ در این مقاله با بررسی جزئیات اصلی شبکه کاردانو مانند ارزش بازار و نقشه راه به این سوال خواهیم پرداخت.

کاردانو چیست؟

کاردانو یک پروژه بلاک چین است که در سال 2015 توسط چارلز هاسکینسون، یکی از بنیانگذاران اتریوم راه اندازی شد. در جریان ICO ارز دیجیتال بومی Ada این شبکه، 62 میلیون دلار سرمایه جمع آوری شد و Mainnet (Mainnet) یا شبکه اصلی Cardano به طور رسمی در سال 2017 کار خود را آغاز کرد.

در طول سال‌ها، بلاک چین به‌روزرسانی‌هایی را پشت سر گذاشته است که مقیاس‌پذیری را بهبود بخشیده و ویژگی‌هایی مانند مکانیسم اجماع اثبات سهام و عملکرد قرارداد هوشمند را معرفی کرده است.

در مقایسه با سایر بلاک چین های مجهز به قراردادهای هوشمند، کاردانو از مدل EUTXO (خروجی تراکنش های ارسال نشده توسعه یافته) استفاده می کند. یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد این شبکه زبان برنامه نویسی قرارداد هوشمند به نام Plutus بر اساس زبان برنامه نویسی Haskell است.

آیا کاردانو به بالای 100 دلار می رسد یا 150 دلار؟

برای بررسی رشد قیمت دارایی های مالی باید از دو بعد تحلیل فنی و بنیادی بررسی شوند. وقتی صحبت از اهداف قیمتی بزرگ برای ارزهای رمزنگاری شده مانند ADA Cardano می شود، تجزیه و تحلیل فنی راه حل نیست و ما باید پتانسیل رشد را از نظر معیارهای اساسی و محاسبات ریاضی مطالعه کنیم.

بررسی امکان تبدیل آدا به 150 دلار از نظر ارزش بازار

ارزش بازار یا ارزش بازار یکی از معیارهای مهم در تحلیل بنیادی است که از ضرب تعداد سکه های در گردش یک پروژه در قیمت فعلی هر واحد به دست می آید. در حال حاضر، تا ژوئن 1402، عرضه در گردش ADA بیش از 34 میلیارد واحد است که وقتی در قیمت فعلی 0.27 دلار به ازای هر توکن ضرب شود، به ارزش بازار بیش از 9.7 میلیارد دلار می رسد.

حال، اگر توکن آدا کاردانو بخواهد به 100 یا حتی 150 دلار برسد، به ترتیب به ارزش بازار بالای 3.4 تریلیون و 5.1 تریلیون دلار نیاز داریم. در مقایسه، ارزش بازار بیت کوین در حال حاضر 558 میلیارد دلار و اتریوم 218 میلیارد دلار است. این بدان معناست که با افزایش قیمت آدا به 100 یا 150 دلار، این ارز دیجیتال از جایگاه هفتم فعلی خود به بهترین ارز دیجیتال در بازار خواهد رفت.

از آنجایی که کاردانو از محبوبیت کمتری نسبت به اتریوم و بیت کوین برخوردار است، دستیابی یا حتی فراتر رفتن از ارزش بازار این ارزهای دیجیتال بسیار دشوار است. شاهد این امر تعداد 62000 تراکنش انجام شده در شبکه Cardano در مقایسه با 950000 تراکنش اتریوم در روز است.

علاوه بر این، رسیدن به ارزش بازار 5.1 تریلیون دلار به این معنی است که کاردانو حتی باید از ارزش کل بازار ارزهای رمزپایه فراتر رود که در نوامبر 2021 (1400 آذر) به بالاترین سطح تاریخ خود یعنی 2.9 تریلیون دلار رسید.

ارزش بازار 5.1 تریلیون دلاری ارز دیجیتال ADA از ارزش بازار هر شرکت دیگری در جهان در ژوئن 1402 بزرگتر خواهد بود. سه شرکت بزرگ در بازار امروز، یعنی. ارزش بازار اپل، مایکروسافت و آرامکو به ترتیب 2.7 تریلیون دلار، 2.4 تریلیون دلار و 2 تریلیون دلار است.

بنابراین، همانطور که می بینیم، اگر نگوییم غیرممکن است، رسیدن قیمت هر توکن Ada Cardano با توجه به عرضه فعلی آن به 100 دلار یا حتی 150 دلار بسیار دشوار است. بنابراین تا زمانی که مکانیزم توکن سوزی اجرا نشود، در آینده نزدیک چنین افزایش قیمت زیادی امکان پذیر نخواهد بود.

بررسی فرصت رشد کاردانو از نظر یک نقشه راه

اگرچه بعید است که کاردانو به 100 یا 150 دلار برسد، اما این بدان معنا نیست که پتانسیل رشدی برای آن وجود ندارد. از نظر نقشه راه، کاردانو تاکنون بسیار جاه طلب بوده و 5 مرحله اصلی توسعه را برنامه ریزی و اجرا کرده است:

  • Byron – در سال 2017 راه اندازی شد
  • شلی – تمرکززدایی در سال 2020
  • Goguen – قراردادهای هوشمند در سال 2021
  • باشو (Basho) – مقیاس پذیری – در حال توسعه
  • ولتر (ولتر) – حاکمیت – توسعه

البته این فازها مستقل از هم هستند و به موازات هم توسعه می یابند. پس از اجرای موفقیت آمیز فاز Goguen در سال 2021، Cardano در حال حاضر در مرحله توسعه Besho برای بهبود مقیاس پذیری و Voltaire برای اجرای حاکمیت است. همانطور که دیدیم، اتریوم در سال‌های اخیر به دلیل افزایش تقاضا برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز با ازدحام شبکه و افزایش هزینه‌ها مواجه شده است. این فرصتی را برای سایر پروژه های سطح 1 و 2 ایجاد کرد تا با ارائه یک پلت فرم مقیاس پذیرتر با اتریوم رقابت کنند.

به عنوان یک شبکه لایه 1، کاردانو قصد دارد مقیاس پذیری را با اجرای برنامه های افزودنی بیشتر و همچنین ارائه راه حل های لایه 2 که در بالای زنجیره لایه 1 خود ساخته شده است، بهبود بخشد. برخی از این پیشرفت های لایه 1 شامل افزایش اندازه بلوک و بهبود در زبان برنامه نویسی Pluto است.

راه حل لایه 2 Cardano که Hydra نیز نامیده می شود، از کانال های حالت یکسان برای ارائه یک پلت فرم مقیاس پذیرتر استفاده می کند که به لایه 1 خود به عنوان یک زنجیره تسویه امن تکیه می کند.

مرحله توسعه ولتر بر حاکمیت متمرکز است و اخیراً یک مطالعه آزمایشی بر روی شبکه اصلی Cardano انجام داده است. این مطالعه آزمایشی بینشی در مورد نحوه مدیریت شبکه استخر استیک ADA ارائه کرد.

طبق این نقشه راه، اگر کاردانو بتواند به همه این وعده ها عمل کند، می توان انتظار داشت که به یکی از بلاک چین های سریع و کم هزینه برای اجرای برنامه های غیرمتمرکز تبدیل شود. در نتیجه، تقاضا برای ارز دیجیتال Ada نیز در آینده افزایش خواهد یافت. با توجه به سقف تاریخی 3 دلاری این ارز دیجیتال، فضای زیادی برای افزایش 8.3 برابری قیمت ADA و رسیدن به سقف تاریخی قبلی وجود دارد. بنابراین، حتی اگر هدف 100 یا 150 دلاری برای کاردانو بعید باشد، اما با توجه به روندهای بازار کریپتو و تکرار تاریخ، می‌توان انتظار داشت که دوباره به 3 دلار برسد.


برای وارد کردن مقالات تخصصی خودت در صورت خرید رپورتاژ آگهی بدون درج کلمه آگهی یا گزارش آگهی در تگ ها، در دسته بندی معرفی سایت های تخصصی آنلاین یا به این شماره (09306274183) یک پیام واتس اپ ارسال کنید یا برای درج یک گزارش آگهی روی لینک زیر و ویژگی ها کلیک کنید سایت تبلیغاتی من این است ادامه مطلب

ویژگی های رپورتاژ آگهی در سایت آگهی اختصاصی من به شرح زیر است

احتمال یک کاردانو 150 دلاری چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top