مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

احضار سفیر ایتالیا در تهران/علت چیست؟


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در پی اقدام چند تن از نمایندگان مجلس ایتالیا در پذیرش تروریست شناخته شده در پارلمان این کشور، جیازوپه پرونه سفیر ایتالیا احضار شد. به وزارت امور خارجه توسط مدیرکل اروپای غربی امروز.

مدیرکل اروپای غربی در این نشست بر تعهدات بین المللی ایتالیا برای مبارزه با تروریسم تاکید کرد و اظهار داشت: پذیرش چند نماینده ایتالیا توسط تروریست جنایتکار مصداق بارز ترویج و تشویق تروریسم است و جمهوری اسلامی ایران از آن حمایت نمی کند. تروریسم به هر شکلی باشد. او به کسی روی نمی آورد و او را به شدت محکوم می کند.

پربیننده ترین عکس ابراهیم رئیسی در زیمبابوه

مدیرکل اروپای غربی وزارت امور خارجه با اشاره به احترام جمهوری اسلامی ایران به حاکمیت ملی کشورها و لزوم حمایت از آزادی بیان و رفتار در چارچوب قانون، تصریح کرد: همه سازوکارهای متمدن حکومت در دنیا. به دنبال مجازات تروریست ها است و آزادی دادن به تروریست ها به معنای نابودی است.قانون و نابودی آزادی شهروندان قانونمند.

مدیرکل اروپای غربی با اشاره به نفرت مردم ایران از قاتلان 17 هزار شهروند ایرانی توسط فرقه سرکرده این تروریست، خطاب به سفیر ایتالیا تصریح کرد: بدون شک هرگونه اقدامی از سوی هر قدرتی در هر کجا در حمایت از تروریسم محکوم است.» و جمهوری اسلامی ایران از دولت ایتالیا می خواهد که اراده جدی خود را در عمل نشان دهد تا این کشور به بهشت ​​تروریست ها تبدیل نشود.

مدیرکل اروپای غربی وزارت امور خارجه تصریح کرد: حمایت از تروریسم نه تنها کمکی به منافع ایتالیا در برقراری رابطه سازنده با جمهوری اسلامی ایران نمی کند، بلکه چهره آن کشور را در افکار عمومی به شدت مخدوش می کند.

بیشتر بخوانید:  احداث اولین کارخانه نوآوری صنعتی در ایران

سفیر ایتالیا در پاسخ گفت: وی در اسرع وقت وضعیت پایتخت کشورش را منتقل خواهد کرد.

احضار سفیر ایتالیا در تهران/علت چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top