اخبار مهم آموزشی برای کلاس اولی ها


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش صدای سیما، امروز که آخرین مهلت ثبت نام دانش آموزان پایه اولی است، آقای محمد محمدی در خصوص آخرین وضعیت ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی گفت: ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی در مدارس دولتی تا پایان تیرماه انجام می شود و پس از آن در صورت عدم ثبت نام در برخی مناطق می توانند ثبت نام کنند اما آخرین مهلت ثبت نام فعلی تا 31 تیرماه است.

وی در خصوص آمار دانش آموزان پایه اول ابتدایی گفت: تعداد دانش آموزان پایه اول در سال گذشته با احتساب دانش آموزان تکراری یک میلیون و 754 هزار نفر بوده و امسال بین 30 تا 40 هزار نفر پیش بینی می شود.

محمدی در پاسخ به اینکه آیا دانش آموزان مقطع ابتدایی هم مردودی می شوند، تصریح کرد: بله; متاسفانه یکی از اشتباهاتی که در جامعه وجود دارد این است که فکر می کنند در دوره ابتدایی شکستی وجود ندارد و اینطور نیست.

مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستانی و ابتدایی وزارت آموزش و پرورش میزان افت تحصیلی در پایه اول ابتدایی در سال تحصیلی گذشته را قابل توجه دانست و گفت: در سال تحصیلی 1402-1401 حدود 5 درصد افت تحصیلی در پایه اول ابتدایی داشتیم.

محمدی بیان کرد: برنامه ای را با همکاری سازمان آموزش و پرورش استثنایی برای دانش آموزان کلاس اولی که مشکل یادگیری دارند اجرا می کنیم و همچنین در حال تربیت معلمان هستیم تا تعداد نارسایی ها را کاهش دهیم.

اخبار مهم آموزشی برای کلاس اولی ها

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top