ادعای آمریکا در مورد برجام/توافق روی میز بود. ایران نخواست


به گزارش اختاز نیوز به نقل از ایلنا، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا گفت که کشورش در حال حاضر در شرایطی است که دیگر از توافق هسته ای با ایران صحبت نمی کند.

وی با اشاره به اینکه احیای برجام در شرایط کنونی در دستور کار آمریکا نیست، گفت: ما به دنبال گفتگو با ایران در این زمینه نیستیم.

بلینکن ادامه داد: از زمانی که از برجام خارج شدیم و زمانی که در تلاش برای بازگشت به آن بودیم، تحولات و تغییراتی رخ داده است. اما اساساً آنچه ما سعی کردیم انجام دهیم این بود که با تغییرات جزئی به توافق موجود برگردیم.

وزیر امور خارجه آمریکا بدون اشاره به عدم تعامل کشورش با برجام و زیاده خواهی های واشنگتن در جریان مذاکرات گفت: توافقی روی میز بود. ایران یا نتوانست یا نمی‌خواست با این موضوع موافقت کند. ما معامله نخواهیم کرد البته هر توافقی باید اهداف امنیتی ما را برآورده کند و با منافع ما سازگار باشد.»

وی در ادامه مدعی شد: «بنابراین، ما با حسن نیت تلاش کردیم تا دوباره توافق را وارد کنیم.» آنها نتوانستند یا نخواستند این کار را انجام دهند. ما اکنون در جایی هستیم که در مورد توافق هسته ای صحبت نمی کنیم.

بلینکن افزود: شاید در آینده فرصتی برای بازگشت به گفتگو در مورد برنامه هسته ای ایران داشته باشیم. در حال حاضر چنین شرایطی وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه دیپلماسی بهترین گزینه در برابر ایران است، گفت: این بدان معنا نیست که گزینه های دیگری وجود ندارد و در صورت لزوم از این گزینه ها استفاده خواهیم کرد.

ادعای آمریکا در مورد برجام/توافق روی میز بود. ایران نخواست

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top