ادعای روزنامه آمریکایی درباره صنعت پهپاد ایران


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش ایسنا، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در گزارشی از توانمندی های ایران در ساخت پهپاد، ادعای حمایت نظامی ایران از جنگ روسیه در اوکراین – ادعایی که مقامات ایرانی و روسی آن را تکذیب کردند- در گزارشی نوشت: ایران. در حال حاضر بخش‌هایی از پهپادهای مورد استفاده روسیه در اوکراین را کپی می‌کند و به ارتش این کشور کمک می‌کند تا تحریم‌های بین‌المللی را با قطعات تولید داخلی که زمانی از خارج از کشور می‌آمد دور بزند.

در حالی که وال استریت ژورنال به ادعای استفاده از پهپادهای ایرانی در جنگ روسیه در اوکراین اشاره کرده بود، روسیه پیشتر تاکید کرده بود که بر خلاف اوکراین که از تسلیحات متحدان خود در آن جنگ استفاده می کند، مسکو به صنایع نظامی و دفاعی داخلی خود متکی است. .

علت اصلی اخراج رابرت مالی مشخص شد / او به دلیل اشتباه بزرگتر اخراج شد

مقامات ایرانی که خواستار ارائه اسنادی برای اثبات این ادعا در چارچوب بررسی های فنی و کارشناسی شده بودند، تاکید کردند که از هیچ یک از طرفین این جنگ حمایت نمی کنند.

وزارت امور خارجه ایران با موضع گیری درباره ادعاهای ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین علیه ایران، یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران همواره اعلام کرده است که مخالف جنگ در اوکراین و ادامه آن است و از رنج مردم اوکراین عمیقا متاسف است. و اینکه باید بر تصمیم سیاسی برای پایان دادن به آن در اسرع وقت تاکید کرد و آماده کمک به تحقق آن است.

در گزارش وال استریت ژورنال همچنین آمده است: بر اساس تحقیقات انجام شده توسط گروه تحقیقاتی تسلیحات نظامی در انگلیس بر روی پهپادهای مورد استفاده در اوکراین، یک شرکت ایرانی به توانایی کپی دو قسمت از پهپادهای انتحاری که قبلا متعلق به شرکت سازنده الکترونیک بوده است، دست یافته است. قطعات ژاپنی بودند.

این مقاله می افزاید: ایران بیشتر قطعات پهپاد خود را از شرکت های آمریکایی، اروپایی و ژاپنی تامین کننده قطعات تجاری قابل فروش تامین می کند. تحقیقات این گروه انگلیسی نشان می دهد که چگونه ایران بیش از پیش برای تولید پهپاد به شرکت های داخلی متکی است و این کار را در چارچوب تحریم ها انجام می دهد. آمریکا و متحدانش کار را دشوارتر می کنند.

به گزارش این روزنامه، دیمین اسپلیترز، یکی از معاونان گروه تحقیقاتی که در حال بررسی پهپادها در اوکراین است، گفت که «با وجود تأمین‌کنندگان خارجی در شرایط دشوار، (آنها) مطمئناً احساس می‌کنند که باید تا حد امکان انجام دهند». آنها می توانند محصولات محلی داشته باشند.»

این گزارش با اشاره به اینکه «ایالات متحده و متحدانش به دنبال راه‌هایی برای محدود کردن توانایی ایران در ساخت هواپیماهای بدون سرنشین بوده‌اند و تاکنون ده‌ها فرد و شرکت ایرانی را به دلیل نقش‌شان در صنعت پهپاد ایران تحریم کرده‌اند»، نوشت: «این تلاش‌ها به نظر نمی‌رسد. تاثیر زیادی داشته باشد . بسیاری از قطعات پهپادها مانند ریزتراشه ها، لنزهای دوربین، موتورها و سیستم های GPS به طور گسترده در بازارهای تجاری در دسترس هستند که مانع از عرضه این قطعات به ایران می شود.

ادعای روزنامه آمریکایی درباره صنعت پهپاد ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top