ارزش هر گردشگر سلامت 3 برابر یک گردشگر عادی است

من گزارش میدم اخبار برای کارآفرینان به گزارش میراث آریا، سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه دومین روز از همایش و نمایشگاه بین المللی بیمارستان ها و مراکز درمانی گفت: توجه به صنعت گردشگری سلامت حائز اهمیت است. همانطور که هر گردشگر سلامتی بیش از 3 برابر بیشتر از یک گردشگر عادی برای کشور ارز دارد.

وی افزود: بنابراین اگر ورود هر گردشگر عادی بین 700 تا 1000 دلار برای کشور درآمدزایی داشته باشد، این رقم با ورود گردشگران سلامت سه برابر خواهد شد.

ضرغامی با اشاره به اینکه رشد ورود گردشگران خارجی به ایران در زمانی اتفاق افتاده که تازه از وضعیت کرونا خارج شده ایم، تاکید کرد: اگرچه گردشگری سلامت هنوز به حد متعادل خود نرسیده است، اما امسال نسبت به سال گذشته ورود گردشگر افزایش یافته است. 55 درصد شدیم

وی ادامه داد: متأسفانه اغتشاشات سال گذشته بر گردشگری تأثیر منفی داشت؛ بنابراین حتی مقام معظم رهبری نیز در بیانات خود اعلام کردند که می بینید گردشگری در مسیر رونق است اما این اتفاقات به آن آسیب وارد کرده است.

وزیر گردشگری تصریح کرد: با این حال آماری که امروز اعلام می کنیم پس از این شرایط است و در جذب گردشگر روند صعودی داشته ایم؛ این آماری است که ما امروز اعلام می کنیم. یعنی اگر در فروردین و اردیبهشت امسال حدود 850 هزار گردشگر خارجی داشتیم، فقط در خرداد این تعداد 550 هزار نفر بوده است.

وی افزود: این رشد آمار نشان می دهد که ورود گردشگران به کشور همچنان روند صعودی دارد، در حالی که نگاه ما به گردشگری سلامت اقتصادی نیست، نگاه انسانی اخلاقی و منطبق با ارزش های جمهوری اسلامی است. . . همچنین در این مسیر تلاش می کنیم دیدگاه بین المللی را از نظر فرهنگی و در مسیر مقابله با ایران هراسی تغییر دهیم.

ضرغامی ادامه داد: یکی از وظایفی که وزارت میراث بر عهده آن است، برخورد صحیح با ایران هراسی است. وقتی گردشگرانی از سراسر دنیا به کشور ما می آیند، علی رغم همه بمباران های تبلیغاتی و رسانه ای علیه جمهوری اسلامی، و می توانند خدمات درمانی را با قیمتی مناسب دریافت کنند و با رفتار و فرهنگ مردم ایران آشنا شوند، می توان. گفت: این بهترین راه برای تبلیغ و ترویج ارزش‌های اسلامی ایرانی است. این اقدامات می‌تواند تاثیرگذارتر از هر رسانه در سطح جهانی باشد.

ارزش هر گردشگر سلامت 3 برابر یک گردشگر عادی است

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top