استان های جنوبی کشور تعطیل می شود؟


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش تسنیم، نماینده مردم اهواز در مجلس با اشاره به اینکه استان های جنوبی ایران دارای رکورد دمایی در کشور هستند، گفت: دولت باید تلاش خود را برای کاهش خسارات وارده به مردم از جمله تعطیلی شهرها بر اساس مقررات در مناطقی که دمای هوا بیش از حد استاندارد است به کار گیرد.

مجتبی یوسفی با اشاره به گرمای هوا در استان های جنوبی کشور گفت: بر اساس داده های جهانی دمای هوا در استان های جنوبی کشور به ویژه استان خوزستان رکوردهای جدیدی را به ثبت رسانده و این استان در فهرست گرم ترین مناطق کشور قرار گرفته است.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و قارون در شورای اسلامی گفت: بر اساس آیین نامه در مناطقی که دمای هوا بیش از حد استاندارد است دولت باید برای کاهش آسیب های مردم از جمله تعطیلی شهرها تلاش کند چرا که سلامت مردم خط قرمز است.

وی افزود: البته این همه مشکل نیست، در حال حاضر هزینه دستگاه های سرمایشی کم مصرف افزایش یافته و خانواده ها برای ایمن سازی این دستگاه ها با مشکل مواجه هستند و وزارت بهداشت باید فکری برای این موضوع کند.

یوسفی تاکید کرد: از سوی دیگر باید امکان سفر برای مردم فراهم شود و در قالب حمایت هایی مانند مرخصی و همچنین نوسازی ناوگان حمل و نقل مردم برای سفر به استان های با دمای بهتر فراهم شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: در حال حاضر ناوگان حمل و نقل مرتبط با استان خوزستان کاهش یافته و این مشکل را به وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده ایم.

این نماینده مجلس گفت: سلامت مردم به دلیل دمای بسیار بالا در خطر است و این مشکل در هفته آینده تشدید خواهد شد و باید تصمیم عاجل اتخاذ شود.

بر اساس گزارش کارشناسان هواشناسی، تابستان امسال یکی از گرم ترین تابستان های 11 سال اخیر است و این مشکل ممکن است سلامت مردم را تحت تاثیر قرار دهد.

استان های جنوبی کشور تعطیل می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top