اطلاعیه جزئیات افزایش دو برابری سقف تسهیلات خرید مسکن


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، سید عباس حسینی گفت: به منظور افزایش بهره وری تسهیلات مسکن و تسهیل وضعیت معیشتی اقشار مختلف جامعه، سقف تسهیلات بانکی تعیین شد. مسکن از محل اوراق حق بیمه افزایش یافته است.

وی گفت: با تصویب شورای پول و اعتبار سقف تسهیلات با گواهی خرید ترجیحی برای استفاده از تسهیلات مسکن در تهران و استان‌های مختلف کشور افزایش یافته است و در شهر تهران در بخش خرید مسکن انفرادی، مبلغ این تسهیلات برای املاک با حداکثر 25 میلیون سال ساخت بالای 25 تا 2 سال، 400 میلیون تومان تعیین شده است.

حسینی افزود: برای مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر، میزان تسهیلات خرید مسکن انفرادی (املاک تا 25 سال) 320 میلیون تومان و برای سایر مناطق 240 میلیون تومان است.

مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به افزایش فرصت خرید مسکن برای زوجین خاطرنشان کرد: سقف تسهیلات مسکن در شهر تهران برای املاک با حداکثر 25 سال ساخت 800 میلیون تومان و برای املاک بالای 25 تا 30 سال ساخت 640 میلیون تومان تعیین شده است.

وی افزود: مبلغ این سازوکار برای مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 640 میلیون تومان و در سایر مناطق برای خانه های تا 25 سال ساخت 480 میلیون تومان است.

حسینی بیان کرد: این تسهیلات در تهران برای افراد 200 میلیون تومان و برای زوجین 400 میلیون تومان بود که بر اساس مصوبه جدید شورای پول و اعتبار دو برابر شد.

وی ادامه داد: سقف تسهیلات جعاله برای تعمیر واحدهای مسکونی از محل اوراق ممتاز در تمام مناطق کشور 160 میلیون تومان است که در آن شرط سن ساخت وجود ندارد اما برای تسهیلات خرید مسکن، پرداخت این تسهیلات برای املاک با حداکثر 30 سال ساخت امکان پذیر است.

مدیرعامل بانک مسکن تصریح کرد: مشتریانی که درخواست تسهیلات آنها قبل از صدور این بخشنامه در دفتر نامه های دریافتی شعبه ثبت شده، اما به دلایلی موفق به انعقاد قرارداد در دفاتر اسناد رسمی نشده اند، می توانند با مبالغ جدید از این تسهیلات استفاده کنند و با رعایت ضوابط و مقررات، اعطای این تسهیلات به این متقاضیان یکسان است.

خوانندگان محترم می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دریافت یارانه تسهیلات خرید و نوسازی منزل از طریق اوراق ممتاز به سایت بانک مسکن به آدرس www.bank-maskan.ir در قسمت تسهیلات مراجعه کنند.

اطلاعیه جزئیات افزایش دو برابری سقف تسهیلات خرید مسکن

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top