مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

اظهارات جدید روسیه درباره برجام


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه درباره مذاکرات برای از سرگیری توافق هسته ای گفت: به نظر می رسد انتظارات (از سرگیری روند برجام) واقع بینانه نیست، زیرا ظرف یک سال در آمریکا انتخابات برگزار خواهد شد و دولت جدید تشکیل خواهد شد.

لاوروف ادامه داد: چه کسی می‌داند کدام دولت به قدرت می‌رسد، دمکراتیک یا جمهوری‌خواه؟ اما هیچ تضمینی وجود ندارد که این دولت جدید با خروج از توافق، ترفند را تکرار نکند. هیچ کس نمی تواند چنین تضمینی بدهد.

در پس لرزه حمله روسیه به ایران، مطهری در بیانیه ای مشترک با شورای خلیج فارس به روس های محلی هشدار داد.

اظهارات لاوروف پس از پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری سال 2021 آمریکا و اعلام دولت وی این است که بازگشت به توافق هسته ای که دولت دونالد ترامپ در سال 2018 از آن خارج شد، اولویت سیاست خارجی آن است.

مذاکرات برای از سرگیری توافق هسته ای در اوایل سال 2022 در وین بین ایران، شرکای اصلی توافق، و ایالات متحده آغاز شد. ایران و آمریکا مستقیماً مذاکره نکردند و از طریق سایر تیم های مذاکره کننده یکدیگر را در جریان مواضع خود قرار دادند.

این مذاکرات به دلیل برخی مسائل باقی مانده برای مدتی متوقف شد.

در این مدت، دستگاه دیپلماسی ایران با اشاره به ادامه تبادل پیام‌های دیپلماتیک در این زمینه و بسته نشدن پنجره دیپلماسی، تاکید کرد که در صورتی که شرکای توافق اراده سیاسی لازم را از خود نشان دهند، آماده نهایی کردن یک «خوب» هستند. توافق بر سر لغو تحریم ها در راستای منافع ملت ایران است.

بیشتر بخوانید:  2 روش طرز تهیه آلبالو خشک بازاری در خانه+ ویدئو

اظهارات جدید روسیه درباره برجام

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top