اظهارات مهم در خصوص ممنوعیت خروج از کشور/حدیث و احادیث در مورد بورس مطرح می شود


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش مرکز رسانه های قضایی، حجت الاسلام محسنی ادجی، امروز دوشنبه (دوم مرداد) طی سخنانی در جلسه شورای عالی قضایی، ضمن تسلیت ایام شهادت اباعبدالله الحسین (ع) و فرزندان باوفایش و یاران باوفایش، با اشاره به روایات الصلوة اللّه علیه و آله و سلم. بیان کرد: نهضت امام حسین (ع) در همه جهات عالی و کم نظیر بود و همه ارزش های والای الهی و انسانی را تجلی داد؛ امام حسین (ع) زمینه بازگشت همه بازماندگان و بازماندگان را در تمام دوران فراهم کرد تا به راه سعادت بازگردند و بر کشتی نجات سوار شوند.

رئیس قوه قضائیه ایام محرم را فرصتی مناسب برای تبیین نقشه های شیاطین به ویژه مستکبران دانست و گفت: امروز دشمنان بشریت بیش از پیش از قیام عاشورا می ترسند زیرا به این باور رسیده اند که نهضت امام خمینی (ره) برگرفته از نهضت امام حسین (ع) است. جریان سلطه و آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در رأس آن می‌دانند که جریان مقاومتی که نسبت به جنایات و جنایات آنان هوشیاری کرده و آنان را به سوی نابودی می‌برد، از قیام امام حسین (ع) سرچشمه می‌گیرد. بنابراین بدیهی است که دشمنان بر اساس نظر باطل خود از تمام توان خود برای جدا کردن مردم از عاشورا و معارف این مکتب عالی استفاده می‌کنند، اما بر خلاف میل و تلاش دشمنان، طبق گزارش‌های رسیده امسال بیش از سال‌های گذشته توجه مردم به نوحه‌خوانی سیدالشهدا (ع) بیشتر شده و پرچم‌های عزاداری برافراشته شده در کوچه‌ها، بازارها و دیگر کوچه‌ها و منازل برافراشته شده است. حتی با وجود مشکلات اقتصادی، دغدغه مردم این است که سفره امام حسین (ره) پر رنگتر باشد. البته آنچه را که یزیدیان آن زمان از بیرون و گاه از درون و از طریق فضای مجازی در اوج شرارت و انزجار می گویند، می بینید، اما نور حسین (علیه السلام) نور خداست و همیشه جاودانه و درخشان است و از روشنایی آن کاسته نمی شود.

آقای رئیسی! حذف رئیس سازمان سهام + فیلم

موچینی آجی با اشاره به یکی از اهداف قیام امام حسین(ع) گفت: در ایام محرم فرصت بسیار خوبی داریم تا هرچه بیشتر ابعاد فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر را تبیین کنیم، این ایام فرصت خوبی است و فراموشی فراموش می شود که این امر خیری برای امر به معروف و نهی از منکر است. در چارچوب این وظیفه مهم، قانون در کشور داریم، بنابراین باید همه به اجرای این قانون توجه داشته باشیم و در ابعاد مختلف از جمله «آموزش»، «گشایش سطوح مختلف به روی عموم» و… از ستاد مذکور حمایت های لازم را انجام دهیم.

The head of the judiciary further congratulated and condoled the martyrdom of the four policemen who were killed yesterday in the terrorist attack along the Hash-Taftan axis in Sistan and Balochistan province and said: the security forces, law enforcement, military and judiciary should pay serious attention in pursuing the perpetrators of the martyrdom of these four martyrs and generally take all necessary measures to reduce the level of these insecurities and malicious and terrorist acts . قوه قضائیه باید با رعایت موازین قانونی در اسرع وقت به این گونه موارد رسیدگی کند و عوامل دخیل در این نوع جرایم را که موجب ناامنی روحی و جسمی افراد می شود در اسرع وقت مطابق قانون مجازات کند تا درس عبرتی برای دیگران باشد.

محسنی آژه ای در ادامه با اشاره به اهانت های مکرر به قرآن کریم در برخی کشورهای اروپایی اظهار داشت: واقعاً از حماقت و بی منطقی مسئولان این کشورها تعجب می کند. به نام آزادی از مردی رذل و بد نیت حمایت می کنند و او را هدایت می کنند تا او که تحت فرمان ادارات صهیونیستی است به مقدسات مسلمانان و موحدین و همه آزاداندیشان واقعی جهان جرأت کند و به مقدسات اهانت کند!

رئیس قوه قضائیه در این خصوص گفت: اگر مقامات سوئد مجرمی را که به قرآن کریم توهین کرده جدی نگیرند و او را مجازات نکنند یا برای مجازات به دست دیگران ندهند و عذرخواهی واقعی (نه عذرخواهی خفیف) نکنند و اطمینان حاصل کنند که این گونه توهین ها تکرار نخواهد شد، مطمئناً در دنیا و آخرت به اشد مجازات خواهند رسید و این مقوله موحد را فراموش نخواهد کرد.

محسنی آجی با اشاره به اهمیت تحقق شعار سال که «کنترل تورم و رشد تولید» است، گفت: مقام معظم رهبری این شخصیت الهی و فرزانه بر اساس نظرات کارشناسی و با تدبیر عالمانه شعار سال را برگزیده اند. موارد ممکن است یکی پس از دیگری تکرار شوند، اما به هیچ وجه نباید از عملیاتی شدن مجدانه شعار سالانه «کنترل تورم و رشد تولید» غافل شد. ما در قوه قضائیه نیز اگر در امور مربوط به شعار سال مسئولیت ذاتی داریم، باید آن مسئولیت را مجدانه و از جهات دیگر نیز به عهده دولت بگذاریم تا شعار «مهارت» محقق شود. تورم و رشد تولید

رئیس قوه قضائیه گفت: چهار ماه از سال می گذرد بنابراین دولت و مجلس باید برنامه های خود برای اجرای شعار سال را برای مردم و نهادها تشریح کنند. اقدامات ما در راستای «کنترل تورم و رشد تولید» در سال 1402 باید متفاوت از سال قبل باشد. قوه قضائیه نیز باید بر اساس وظایف خود در این راستا گام بردارد; از جمله اینکه ما باید از فعالیت و سرمایه گذاری سالم اقتصادی حمایت کنیم، امنیت سرمایه را تضمین کنیم و موانع کسب و کار را تا حدی که مد نظر داریم برطرف کنیم.

رئیس قوه قضائیه یکی از موانع و مشکلات حوزه حمایت از فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری را بحث ممنوع الخروجی افراد دانست و گفت: نهادهای متعددی از جمله بانک‌ها، سازمان مالیاتی، سازمان ثبت احوال، تعزیرات و دادگستری بر اساس اختیاراتی که دارند مستقیماً ممنوع الخروج می‌شوند، اما مشکل اینجاست که پس از رفع دلیل ممنوعیت خروج از کشور، گاهاً به یکی از آنها منع خروج می‌کنند. فرار کنند و احتمالاً کاری خارج از قوانین انجام دهند تا منع رفت و آمد آنها لغو شود. یا در موارد دیگر به فرد بازداشت‌شده اطلاع داده نمی‌شود و ممکن است موجب خلل در حیثیت و اعتبار و برنامه‌های کاری و تعهدات و قراردادهای فرد شود.

محسنی آژه ای همچنین گفت: چند بار رئیس جمهور محترم به زیرمجموعه تذکر داده اند که اگر در برخی مسائل ابهام وجود دارد نسبت به شفاف سازی و رفع ابهامات اقدام مناسب انجام دهند. در دستگاه قضایی اگر ابهامی وجود دارد باید در حوزه اختیارات قانونی مسائل را روشن و شفاف سازی کنیم.

رئیس کل دادگستری در مورد بورس گفت: یکی از مواردی که امروز مورد بحث است و باعث نگرانی مردم می شود موضوع بورس است. پس دولت باید این موضوع را برای مردم توضیح دهد تا مردم بدانند در آینده چه باید بکنند. اشاره شد که 50 میلیون کد سهامی در کشور وجود دارد. این نشان می دهد که جمعیت زیادی در این دسته شرکت می کنند تبادل هستند؛ در حال حاضر شایعات و احادیثی در این زمینه وجود دارد. حالا من قضاوت نمی کنم، اما به هر حال سازمان بازرسی، شورای عالی بورس و دولت باید مشکلات این حوزه را برای مردم تبیین و تشریح کند تا دشمن نتواند از این مقوله سوء استفاده کند و خدای ناکرده این موضوع مشکل ساز شود چون تعداد دست اندرکاران این موضوع زیاد است و بسیاری از مردم با بورس آشنایی نداشتند اما وارد آن شدند و گاهی احساس می کنند که متضرر شده اند.

اظهارات مهم در خصوص ممنوعیت خروج از کشور/حدیث و احادیث در مورد بورس مطرح می شود

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top