مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

اظهارات پوتین درباره حمله تروریستی به پل کریمه


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به نقل از مهر«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز دوشنبه در واکنش به حمله به پل کریمه اعلام کرد: حمله تروریستی بر روی پل کریمه رخ داد.

امیر عبدالاخیان: توضیحات مقامات روسیه را کافی نمی دانیم/ تاکید بر تمامیت ارضی اوکراین

به گزارش رویترز، رئیس جمهور روسیه در این زمینه ادامه داد: دستورات لازم به سرویس امنیت فدرال روسیه و کمیته تحقیقات فدراسیون روسیه برای بررسی جزئیات حادثه تروریستی پل کریمه داده شده است. من مطمئن هستم که تمام سوالات مربوط به حمله تروریستی (امروز) به پل کریمه روشن خواهد شد. این جنایت بی معنی است، زیرا پل کریمه مدتهاست برای حمل و نقل نظامی استفاده نمی شود. البته روسیه حمله تروریستی امروز را بی پاسخ نخواهد گذاشت، وزارت دفاع روسیه در حال آماده سازی پاسخ مناسب است.

ولادیمیر پوتین افزود: لازم است برای حمایت از مردمی که به دلیل حادثه تروریستی امروز در پل کریمه در شرایط سختی قرار گرفتند، از آسیب دیدگان می خواهیم گزارش دهند در چه موردی و چگونه می توانیم به آنها کمک کنیم.

پوتین خاطرنشان کرد: ما منتظر پیشنهادات کارشناسان برای ارتقای هر چه بیشتر امنیت پل کریمه هستیم. این دومین حمله تروریستی به پل کریمه است. ما باید خسارات ناشی از حمله تروریستی به پل کریمه را به طور کامل ارزیابی کنیم و در اسرع وقت تمامی آسیب ها را ترمیم کنیم.

به گزارش المیادین، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه افزود: پل کریمه در حمله اوکراین به شدت آسیب دید. بازسازی پل کریمه باید سریع انجام شود. از مقامات ذیربط درخواست می کنم که اقدام تروریستی علیه پل کریمه را بررسی کرده و برای امنیت آن پیشنهاداتی ارائه دهند.

بیشتر بخوانید:  خبر جدید وزیر کار درباره تغییر دهک های یارانه ای/ یارانه برخی خانوارها قطع می شود؟

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وی گفت: کودکی در این حمله تروریستی والدین خود را از دست داد.

ساعاتی پیش رسانه های روسی خبری مبنی بر انفجار پل شبه جزیره کریمه معروف به «کرچ» منتشر کردند.

با این تصمیم، قرارداد بزرگ و حیاتی صادرات غلات اوکراین از طریق دریای سیاه که این کشورها تابستان گذشته با میانجیگری سازمان ملل و ترکیه امضا کردند، پایان یافت.

کمیته ملی مبارزه با تروریسم روسیه اعلام کرد که پل کریمه هدف حمله تروریستی پهپادهای اوکراینی قرار گرفته است.

با این حال ارتش اوکراین مدعی شد که این حمله می تواند یک اقدام تحریک آمیز از سوی روسیه باشد، اما رسانه های اوکراینی به نقل از منابع ناشناس اعلام کردند که سرویس امنیتی این کشور پشت حمله به پل کریمه بوده است.

پل کریمه معروف به “کرچ” شبه جزیره کریمه را که در سال 2014 با برگزاری همه پرسی به خاک مسکو ضمیمه شد، به روسیه متصل می کند. پاییز گذشته ارتش اوکراین این پل را منفجر کرد. پس از این حادثه پدر و مادر یک دختر جوان فوت کردند و فرزندشان نیز مجروح شد.

اظهارات پوتین درباره حمله تروریستی به پل کریمه

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top