مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

اعتبار سنجی جریمه های موتوری با ربات پلیس

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از آنا؛ فرهاد صدری نماینده یک شرکت دانش بنیان گفت: این شرکت از سال 1396 فعالیت خود را در زمینه هوش مصنوعی آغاز کرد و توسط جمعی از نخبگان علمی و صنعتی تاسیس شد.

نماینده این شرکت دانش بنیان با اشاره به طراحی ربات پلیس تصریح کرد: برای بهبود برنامه های ترافیکی از ربات پلیس استفاده می کنیم. هنگامی که دوربین کنترل ترافیک جریمه ای را ثبت می کند، آن جریمه قبل از اجرای آن توسط ربات پلیس تایید می شود.

صدری در تشریح روند کار ربات پلیس گفت: ربات هوشمند ظاهر خودرو در عکس را با مشخصات درخواستی سامانه شماره گذاری پلیس مطابقت می دهد و نتیجه را در یکی از سه حالت «تایید شده»، «مخالف» برمی گرداند. و یا “نیاز به تایید توسط اپراتور” او به پلیس اطلاع داد.

وی گفت: زمانی که ربات نسبت به اعلام تاییدیه یا عدم انطباق برای صدور جریمه مطمئن نیست، آن را به بازرسی اپراتور ارجاع می دهد.

نماینده این شرکت دانش بنیان با اشاره به مزایای ربات پلیس خاطرنشان کرد: این ربات بیش از 60 میلیون جریمه را ساماندهی و اعتبارسنجی کرده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این با استفاده از این ربات حق مردم به دلایلی مانند خطای پلاک خوانی، دستکاری پلاک، پلاک سرقتی و … ضایع نخواهد شد و برآورد می شود که این خطا به کاهش یافته باشد. زیر 5 درصد؛ بدین ترتیب تعداد شکایات مردم از جریمه های اشتباه به حداقل رسیده و از اتلاف وقت جلوگیری می شود.

وی با بیان اینکه در گذشته این اقدام توسط اپراتورهای انسانی انجام می شد، گفت: در گذشته مشکلاتی از جمله تاخیر، خطای انسانی و هزینه بالای کارگری وجود داشت که با طراحی این ربات هوشمند مشکلات برطرف شد.

بیشتر بخوانید:  تولید این خودرو افزایش یافت

وی ادامه داد: بر اساس گزارشات پلیس و سوابق این شرکت دانش بنیان، دقت پلاک خوانی و سرعت سنجی این ربات پلیس بیش از 98 درصد است و قادر است بیش از 3900 مدل خودرو را شناسایی و از 16 خودرو پشتیبانی کند. رنگ ها و انواع استفاده

صدری با اشاره به اینکه هزینه نمونه خارجی ربات پلیس 8 برابر نمونه ساخته شده در این شرکت دانش بنیان است، خاطرنشان کرد: این ربات تاکنون بیش از 55 میلیون جریمه را به صورت خودکار بررسی و به پلیس اعلام کرده است.

با توجه به او؛ فعالیت های فوق با تکیه بر تخصص اعضای تیم، نوآوری های متعدد در زمینه تشخیص خودرو و پلاک، پلاک خوانی، تشخیص مدل و ساخت خودرو، تشخیص رنگ خودرو انجام شده است.

اعتبار سنجی جریمه های موتوری با ربات پلیس

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top