اعتراض مشتریان کرمان موتور به گرانی

به گزارش کاربهار نیوز به نقل از پایگاه خبری خودرو، تجمع کنندگان با در دست داشتن پلاکاردها و دست نوشته های مختلف به تخلف صریح و افزایش غیرقانونی کلیه محصولات کرمان موتور برای خریداران سامانه یکپارچه در تابستان 1402 اشاره کردند و اظهار داشتند: بر اساس مصوبه 543 مورخ 11 بهمن 1401، شورای تولیدکنندگان بدون تایید قیمت خودروها، محصولات خود را بدون تایید شورای نگهبان مجاز نمی دانند.

عده ای دیگر عنوان کردند: چرا شورای رقابت تعهدات قراردادهای خودروسازان را تا قبل از 26 اردیبهشت بر اساس مصوبه 543 شفاف سازی نکرد تا با همه مشارکت کنندگان در طرح واحد عادلانه رفتار شود؟

یکی دیگر از معترضان گفت: در سال “کنترل تورم” چرا هیچکس با خودروسازان متخلف و فروشندگان مجامع گران قیمت برخورد نمی کند؟ و اموال مالباختگان طرح واحد تابستان 1402 بر عهده کیست؟

به گفته معترضان، شرکت مذکور برای خودروی G7 حدود 469 میلیون تومان، S5 حدود 299 میلیون تومان و K7 حدود 248 میلیون تومان دریافت کرده است.

بر اساس این گزارش، در بیانیه معترضان خطاب به وزیر حراست و رئیس سازمان پشتیبانی آمده است: ما به عنوان جمعی از مشتریان شرکت کرمان موتور در اولین طرح خرید یکپارچه خودروی وزارت حراست، محصولات شرکت کرمان موتور را خریداری کردیم تا در بازه زمانی محدود (10 روز) تعیین شده توسط این شرکت در بازه تاریخی 1 تا 20 اردیبهشت از دست نرود. حال در رابطه با ماده 10 قانون مدنی در مورد عقود، با توجه به خوف اتلاف مال، عقد را تنظیم کردیم; بنابراین این قرارداد اساساً باطل است و شرکت به تقلب و سوء استفاده در معامله مجرم شناخته می شود.

همچنین به استناد بند 5 ماده 58 قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی و با رعایت مفاد ماده 2 و ماده 7 قانون سازمان صنعت خودرو، مصوبه 543 شورای رقابت بر اساس دستورالعمل تنظیم بازار خودرو در 11 باخ11 به تصویب رسید.

با توجه به بند 6 ماده 5 مصوبه 543 شورای رقابت (تامین کنندگان مجاز به پیش فروش خودروهایی که قیمت آنها مشخص نشده است) و با توجه به اینکه در آن زمان بین خودروسازان مونتاژ و شورای رقابت در خصوص قیمت خودرو اختلاف نظر وجود داشت، خودروسازان (از جمله قیمت‌های بسیار متخلف از سوی کرمان خودرو و شورای امنیت اعلام کردند) قیمت‌های زیادی را متخلف کردند. مبالغ بالاتر از قطعنامه 566 قیمت 16 اردیبهشت 1402 امتیاز مسابقه دریافت شده است.

اکنون با توجه به توافق شورای رقابت و خودروسازان در خصوص قیمت خودروها و پذیرش قیمت های اعلام شده از سوی شورا، کرمان موتور پاسخگو نیست و مبلغ اضافه پرداختی را پس نمی دهد. بر این اساس با طرح شکایت از موارد فوق و استیفای حق خود، خواستار رسیدگی و تعقیب قضایی این شرکت هستیم.»

اعتراض مشتریان کرمان موتور به گرانی

One thought on “اعتراض مشتریان کرمان موتور به گرانی

 1. با سلام و دورود
  اینجانب پویا نصیریان متقاضی خرید خودرو جکS5 در سامانه یکپارچه مرحله اول می باشم.
  همانطور که مستحضر هستید واریزی بنده مبلغ ۱،۵۴۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان طبق تعرفه مشخص شده در سیستم فروش آن شرکت واریز گردیده است.
  مقرر گشته خودرو در پایان مرداد ماه تحویل گردد.
  ولی متاسفانه با پیگیری های انجام شده از شورای رقابت و سازمان صنعت و معدن متوجه شدم در زمان واریز وجه شرکت کرمان موتور مجوزی بابت فروش با این این قیمت بالا نداشته است.
  با ارائه لیست قیمت بهمن ماه ۱۴۰۱ از طرف شورا متوجه شدم قیمت خودرو ۱،۰۹۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان بوده است.
  در زمان حال هم مستحضرید قیمت مصوب شرکت کرمان موتور برای خودروی جکS5 مبلغ ۱،۲۴۰،۰۰۰،۰۰۰ تعین شده است.
  حال از شما عزیزان سوال دارم جواب اعتماد بنده به آن مجموعه بزرگ و محترم اینگونه شده تا با زورگویی و حق خوری و گران فروشی پاسخ داده داده شور!!!
  با تماس های مکرر با مرکز خدمات فروش با بی ادبی و گستاخی تمام ،تنها پاسخ من این شده که قرارداد شما قطعی میباشد
  مگه قرارداد نخوندی
  مگه ندیدی تعدیل قسمت شاملت نمیشه
  مگه ندیدی حق انصراف نداری
  و این قبیل صحبت ها
  از شما سروران عزیز تقاضا دارم با توجه به اینکه طبق مستندات شرکت در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ مجوزی بابت فروش با این قیمت نداشته است حق اینجانب را ادا کنید.
  من درخواست استرداد مابه التفاوت واریزی را دارم
  خواهش میکنم ترتیب اثر قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top