افزایش 2 میلیون نفری بیمه شده

من گزارش میدم اخبار برای کارآفرینان به گزارش ایرنا؛ میرهاشم موسوی روز یکشنبه (27 تیرماه) در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته تامین اجتماعی (19 تا 25 تیرماه) و با هدف تشریح اقدامات و دستاوردهای این قشر در یک سال گذشته برگزار شد. بیان کرد: امروزه سازمان تامین اجتماعی با بیش از 18 نوع خدمت در دو بخش اصلی بیمه و خدمات درمانی ارائه می کند.

وی افزود: حکمرانی این سازمان نیز بر اساس اسناد بالادستی و در قالب توانمندسازی انسانی برای تحقق عدالت اجتماعی است.

موسوی بیش از 46 میلیون نفر بیمه شده توسط این سازمان را مورد اشاره قرار داد و ادامه داد: یکی از این اسناد بالادستی سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری بود که مشکلات این حوزه را شناسایی و راهکارهای رفع چالش ها را مشخص کرد و خط مشی ها و سیاست ها را هدایت کرد. تصمیم گیری

وی افزود: در سال 1400 یکی از چالش های اصلی این سازمان بی ثباتی منابع بود که به همراه استقراض بیش از حد معادل 2/4 بود (106 همات).

موسوی عدم اصلاحات ساختاری، پایین بودن نرخ بازدهی و افزایش هزینه ها در برخی بخش های مختلف سازمان را از دیگر مشکلات این سازمان برشمرد و افزود: مداخلات غیرکارشناسی در حوزه اقتصادی از جمله شستا و برخی مداخلات سیاسی و غیر مرتبط. انتصابات نیز از جمله مشکلات ابتدایی دولت جدید است.

وی تاکید کرد: بر این اساس هشت هدف راهبردی در اولویت های تامین اجتماعی و توسعه پوشش بیمه ای آحاد جامعه بر اساس اصل 29 قانون اساسی (که نقش راهبردی در تامین منابع مالی سازمان نیز داشت) قرار گرفت. ) در دستور کار سازمان قرار گرفت. امروزه برخی از کشورهای هشت میلیون نفری 20 درصد جامعه را پوشش می دهند، اما خدمات سازمان تامین اجتماعی ایران به فرزندان و نوه ها نیز تعمیم خواهد یافت.

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته و سال قبل با 106 هزار میلیارد تومان به عنوان پر بدهکارترین قشر نظام بانکی کشور شناخته شد اما با تعامل مثبت این سازمان با دولت سیزدهم و شورای اسلامی. تسویه بدهی از 170 هزار میلیارد تومان انجام شد. شرکت های زیان ده از سازمان توقیف شد و شرکت های کارآمد و با عملکرد بالا در اختیار تامین اجتماعی قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه این مجموعه در ابتدای مدیریت جدید باید 25 هزار میلیارد تومان برای تامین سود تسهیلات اخذ شده پرداخت می کرد، گفت: ایجاد 46 تلاش برای افزایش سرمایه برای بانک رفاه نیز یکی از اقدامات مهم سازمان در یک سال اخیر است.

وی با اشاره به توسعه کمی و کیفی خدمات، ادامه داد: اکنون در حوزه درمان روزانه یک میلیون و 200 هزار خدمات درمانی ارائه می شود که از این میزان 28 درصد به صورت مستقیم و 72 درصد خرید غیرمستقیم و راهبردی است.

موسوی بیان کرد: در حال حاضر 4 هزار میلیارد تومان هزینه درمان بیمه تکمیلی جامعه بازنشستگان است. برای این جمعیت تسهیلات قرض الحسنه از 12 میلیون تومان به 20 میلیون تومان افزایش یافت و زیارت رایگان مستمری بگیران نیز در قالب طرح کرامت رضوی آغاز شد و سال گذشته 50 هزار نفر به زیارت رایگان اعزام شدند.

وی علاوه بر افزایش مدت مرخصی زایمان از 6 ماه به 9 ماه و پرداخت 15 هما در حوزه بیمه بیکاری و اجرای بخشودگی جرائم بیمه ای توسط کارفرمایان، از برنامه های مهم این سازمان یاد کرد و اظهار داشت: 10 هما استفاده شده است. فرصت طرح بخشودگی جرایم بیمه ای و 46 داروی نسخه ای نیز تحت پوشش تامین اجتماعی قرار گرفت. در طرح داروار، این سازمان به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سپرده شده است و هفته گذشته تمام درخواست های داروخانه ها تا پایان اردیبهشت ماه تسویه شد.

افزایش 2 میلیون نفری بیمه شده

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top