اف-16های آمریکایی به کمک اوکراین می آیند!


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش فارس، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا او در مصاحبه‌ای با بیان اینکه اوکراین جنگنده‌های F-16 را از واشنگتن دریافت خواهد کرد، برآورد کرد که روند تحویل این جنگنده‌ها به کی‌یف، که شامل آموزش و نگهداری می‌شود، «چند ماه» طول خواهد کشید.

به گزارش اسپوتنیک، جان کربی سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز پنجشنبه اعلام کرد که جنگنده های اف-16 تا پایان سال جاری به اوکراین تحویل داده می شود.

آنتونی بلینکن روز یکشنبه در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی آمریکایی گفت: اگر فردا تصمیم گرفته شود که جنگنده های اف 16 به اوکراین تحویل داده شوند، ماه ها و ماه ها طول می کشد تا این جنگنده ها برای عملیات توسط اوکراین آماده شوند.

ژنرال داگلاس سیمز، مدیر عملیات ستاد مشترک پنتاگون، در اوایل ژوئیه گفت که با توجه به اینکه روسیه هنوز قابلیت های دفاع هوایی قابل توجهی دارد، شرایط میدان نبرد در اوکراین برای این کشور برای دریافت جت های جنگنده F-16 “ایده آل” نیست.

وزیر خارجه آمریکا درباره ضدحمله ارتش اوکراین نیز گفت: واشنگتن معتقد است این ضدحمله در هفته های آینده به هدف نهایی خود نمی رسد و ممکن است چندین ماه طول بکشد.

بلکن اعلام کرد: «ما هنوز تقریباً در روزهای اولیه ضدحمله اوکراین هستیم. این ضدحمله سخت بوده و تا یکی دو هفته آینده تمام نمی شود. فکر می‌کنم چند ماهی است که در این زمینه مشغول هستیم.»

اف-16های آمریکایی به کمک اوکراین می آیند!

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top