مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

اقدام جدید دولت در مورد حجاب و پوشش زنان به زبان ضرگامی


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش ایلنا، سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صبح امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در خصوص بحث حجاب و عفاف اظهار داشت: از جمله وظایفی است که برای آن اشاره کردیم. مکان های متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و برگزاری نمایشگاه های حجاب و عفاف و البته فروشگاه این محصولات. ما همچنان معتقدیم یکی از مشکلات مربوط به حجاب در کشورمان نبود لباس مناسب، ارزان، زیبا و مناسب برای دختران و زنان جوانمان است. متأسفانه سال هاست که این نقص ادامه دارد.

وی ادامه داد: در جلسه دولت گزارشی از شکست نمایشگاه نیاوران ارائه کردم و این مشکل را توضیح دادم. آقای رئیس جمهور در این باره صحبت کردند و ضمن تایید سخنان من به وزیر محترم صمت تذکر دادند که در این زمینه باید عقب ماندگی ها جبران شود.

ضرگامی بیان کرد: متاسفانه لباس مناسب برای خانم ها ارائه نمی کنیم، این مشکل سالهاست که وجود دارد و طرح ها و مدل های متنوعی که برای جوانان جذاب باشد و قیمت ها ارزان و مناسب باشد ارائه نکرده ایم. خود چادر اکنون قیمت بالایی دارد. انشالله با صحبت های آقای رئیس جمهور و تاکید بر جبران عقب ماندگی ها این موضوع جبران می شود.

وی افزود: ما به نوبه خود ماموریت هایی داریم از جمله 9 نمایشگاه در استان های مختلف کشور در هفته های اخیر برگزار شده و ادامه خواهیم داد و باید کارهای مثبت خود را به درستی انجام دهیم تا انشاالله به وضعیت ایده آل برسیم. از حجاب و عفافی که شایسته ملت ماست.

بیشتر بخوانید:  حمله تند رئیسی به دولت روحانی/ آنها که می گفتند خزانه خالی است...

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری در رابطه با اظهارات رئیس فراکسیون مجلس درباره گردشگری مبنی بر گرانی سفر گفت: در روزهای اخیر میانگین مصرف بنزین به 127 میلیون لیتر در روز رسیده است که این رقم به میزان قابل توجهی است. در حالی که ظرفیت تولید و ظرفیت بنزین در کشور 110 میلیون لیتر در روز است، رکوردی فوق العاده است. آقای وزیر نفت در دولت گزارشی ارائه کرد که به دلیل افزایش سفر و رونق گردشگری مصرف بنزین بسیار بالاست.

وی ادامه داد: یکی از دلایلی که مردم از وسایل نقلیه شخصی استفاده می کنند گرانی بلیط هواپیما است، محدودیت های خطوط ریلی و خطوط هوایی باعث شده تا مردم به سفرهای زمینی با خودروی شخصی روی بیاورند و کار به جایی رسیده است که امروزه مصرف بنزین زیاد شده است. حتی از ظرفیت تولید ما هم فراتر رفت.

ضرغامی تاکید کرد: من بارها درباره ضعف این دو حوزه راه آهن و هواپیمایی صحبت کرده ام و وزیر محترم متبوع نیز در کنار آنها هستند و نیاز به سرمایه گذاری در این دو حوزه وجود دارد.

اقدام جدید دولت در مورد حجاب و پوشش زنان به زبان ضرگامی

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top