مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

اولتیماتوم سرلشکر باقری به دولت عراق


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش تسنیم، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران امروز در همایش سالانه فرماندهان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از رشد دیپلماسی دفاعی کشور خبر داد. سپاه پاسداران در مشهد گفت: امروز با اکثر کشورهای همسایه ارتباط داریم و تفاهم نامه ها و معاهدات زیادی امضا شده و یا در دست امضای است.

هشدار فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دشمنان: هرگونه اقدام برای مقابله با قدرت دفاعی ما مانند کوبیدن سر به سنگ است.

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: تمامی توافقات امضا شده با کشورهای همسایه موجب ارتقای امنیت، صلح و دوستی بین آنها خواهد شد.

وی افزود: اساس این توافقات حفظ امنیت منطقه توسط کشورهای منطقه و یک صدا گفتن این است که برای تامین امنیت منطقه نیازی به حضور بیگانگان نیست و صهیونیست ها هیچ نیازی ندارند. در این منطقه قرار گیرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح وضعیت امنیتی مرزها را نسبت به گذشته بسیار بهتر توصیف کرد و خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی کشورهای همسایه به لحاظ مسئولیت خود در قبال مرزها به درستی عمل نمی کنند. گروه‌های جدایی‌طلب مسلح در شمال عراق وجود دارند که در مرزهای ما ناامنی ایجاد می‌کنند.

وی افزود: نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای حفاظت و حفظ امنیت کشور و پس از تعهد دولت عراق به خلع سلاح این گروه ها و جلوگیری از اقدامات آنها تا شهریورماه، عملیات موشکی و پهپادی موثری را علیه این گروه ها انجام داد. عملیات متوقف شد.

سرلشکر باقری گفت: تا شهریورماه که دولت عراق متعهد شود صبر می کنیم و امیدواریم دولت عراق به مسئولیت خود عمل کند اما اگر این زمان بگذرد و مسلح بمانند یا عملیات انجام دهند، قطعاً عملیات ما علیه این گروه ها خواهد بود. شدیدتر دوباره اتفاق خواهد افتاد.

بیشتر بخوانید:  مذاکرات آلمان و آمریکا درباره آینده جنگ اوکراین

وی با بیان اینکه «در بخشی از مرزهای جنوب شرقی در ماه‌های اخیر شاهد تحرکات تروریست‌ها بوده‌ایم»، گفت: فرماندهی و مسئولیت میدانی در شمال غرب و جنوب شرق بر عهده نیروی زمینی سپاه است. و وظایف بسیار گسترده و عظیمی را انجام می دهند. تقویت و انسداد مرزها، استقرار و مراقبت انجام شده است و امنیت امروز قابل قبول است، هر چند گاهی اوقات شاهد موارد نادری از ناامنی هستیم و موارد نادر ناامنی نیز رخ می دهد و موارد بسیاری وجود دارد. همچنین شناسایی و خنثی می شوند و تلاش نیروهای زمینی سپاه پاسداران به همراه پلیس مرزی و ارتش جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با شرارت های مرزهای افغانستان سخت است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین به شکل گیری رشد تصاعدی در همکاری نیروهای مسلح با شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: امروز بیش از 5000 شرکت دانش بنیان با وزارت دفاع و صدها شرکت دانش بنیان همکاری می کنند. شرکت ها با ارتش و سپاه از جمله نیروی زمینی سپاه همکاری می کنند.

سرلشکر باقری در پایان تصریح کرد: پارک های علم و فناوری در بسیاری از استان ها ایجاد شده است و امروزه فعالیت های تحقیقاتی و تولیدی نیروهای مسلح به نوعی با مشارکت بخش خصوصی، شرکت های دانش بنیان و دانشمندان جوان کشور انجام می شود. کشور ما و این راهی است که در آن رشد و پیشرفت آن را دنبال خواهیم کرد.

اولتیماتوم سرلشکر باقری به دولت عراق

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top