اولین خودروی پرنده جهان با قیمت 15 میلیارد تومان! + تصاویر


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش خبرآنلاین، به خودروی تمام برقی فکر کنید که بتواند در جاده های عمومی حرکت کند و برای عبور از ترافیک پرواز کند. در حالی که این ایده ممکن است برای شما مانند یک فیلم علمی تخیلی به نظر برسد، Alef Aeronautics در حال تبدیل آن به واقعیت است.

این شرکت آمریکایی روز سه‌شنبه فاش کرد که آخرین محصولش، مدل A، اولین وسیله نقلیه در نوع خود است که گواهینامه پرواز توسط دولت ایالات متحده را دریافت کرده است.

مدل A Aeronautics دارای مجوز از اداره هوانوردی فدرال آمریکا این اولین خودروی پرنده ای بود که می تواند به طور رسمی در جاده ها رانندگی کند و در صورت نیاز پرواز کند.

چند سال دیگر شاهد خودروهای پرنده خواهیم بود

البته صدور این مجوز باعث نگرانی برخی از شهروندان از خطر برخورد این وسیله نقلیه با سایر دستگاه های هوانوردی شد. با این حال، محققان Aef Aeronautics می‌گویند این خودروی الکتریکی در ارتفاع بسیار پایین پرواز می‌کرد و احتمال برخورد با خودروهای موجود در جاده بسیار بیشتر از هواپیما بود.

همچنین گفته می شود مراحل آزمایش نمونه اولیه این وسیله پرنده از سال 2019 آغاز شده و چندین پرواز آزمایشی نیز انجام شده است.

شایان ذکر است که این خودروی پرنده برقی در حال حاضر مجوز پرواز در برخی مکان های از پیش تعیین شده را دارد و یک تست کلی برای ثبت عملکرد این نوع خودروها محسوب می شود.

مدل A خودرویی است که قابلیت حمل دو سرنشین را دارد و برخلاف تصور عموم، بدنه اطراف کوپه که قابلیت چرخش دارد، به عنوان بال در حال حرکت عمل می کند. این خودرو حداکثر سرعت 320 کیلومتر در ساعت در جاده و حداکثر سرعت 178 کیلومتر در هوا را برای راننده فراهم می کند.

پیش بینی می شود خودروی پرنده تمام الکتریکی مدل A شرکت آلفا ایروناتیک در سه ماهه آخر سال 2025 به طور رسمی وارد بازار شود و به زودی با قیمت 300 هزار دلار به مشتریان تحویل داده شود.

اولین خودروی پرنده جهان با قیمت 15 میلیارد تومان! + تصاویر

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top