مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

اوکراین جنگنده های F-16 را دریافت خواهد کرد


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش ایسنا، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا وی ضدحملات اوکراین علیه روسیه را «دشوار و شدید» توصیف کرد و گفت که این ضدحملات «برای چندین ماه ادامه خواهد داشت».

وی در گفتگو با سی ان ان افزود: اوکراین 50 درصد از اراضی خود را که توسط روسیه تصرف شده بود، پس گرفته است.

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت که اوکراین هواپیماهای جنگنده F-16 را دریافت خواهد کرد اما این روند چندین ماه طول خواهد کشید.

آنتونی بلینکن تاکید کرد که حتی اگر تصمیم فردا برای ارسال جنگنده های اف 16 به اوکراین گرفته شود، شروع اجرای آن چند ماه طول می کشد.

بلینکن با اشاره به توافق هسته‌ای ایران گفت: ما خیلی تلاش کردیم تا ببینیم آیا می‌توانیم به توافق هسته‌ای بازگردیم یا خیر، اما ایران تصمیم خود را نگرفته است. «هر توافقی که با ایران امضا کنیم باید به اهداف امنیتی و تامین منافع ما برسد.

وزیر امور خارجه آمریکا دیپلماسی را بهترین راه حل برای حل بحران با ایران می داند و ضمن اتخاذ رویکردی تهدیدآمیز – از نظر او – اظهار داشت که «به این معنا نیست که گزینه های دیگری وجود ندارد».

وی بدون اشاره به تبلیغات رسانه های صهیونیستی علیه برنامه صلح آمیز هسته ای ایران گفت: اسرائیل بر اساس منافع خود عمل می کند و تصمیمات خود را در برخورد با برنامه هسته ای ایران اتخاذ می کند.

اوکراین جنگنده های F-16 را دریافت خواهد کرد
بیشتر بخوانید:  قطع یارانه نقدی 400 هزار نفر صحت دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top