اپل برای کارمندان روسی ممنوع شد

من گزارش میدم اخبار برای کارآفرینان به گزارش ایسنا؛ وزارت بازرگانی روسیه استفاده از آیفون برای تمام مقاصد تجاری را ممنوع خواهد کرد. سایر نهادهای دولتی، از جمله وزارت ارتباطات و رسانه، ممنوعیت مشابهی را معرفی کرده اند یا به زودی اعمال خواهند کرد.

طبق گزارش فایننشال تایمز، این ممنوعیت شامل تمام دستگاه های اپل می شود. با این حال، در برخی موارد مقامات دولتی روسیه ممکن است به استفاده از این دستگاه ها برای مقاصد شخصی ادامه دهند. البته به شرطی که ایمیل های کاری را در آن دستگاه ها باز نکنند.

پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین در فوریه 2022، اپل دسترسی به سرویس Apple Pay در روسیه را مسدود کرد. سپس فروش تمام محصولات خود را در آن کشور متوقف کرد. در آن زمان، اپل به صراحت اعلام کرد که این تصمیم در پاسخ به حمله نظامی به اوکراین گرفته شده است و این شرکت با همه کسانی که تحت تأثیر این حادثه قرار گرفته اند، همدردی می کند.

این ممنوعیت پس از آن صورت گرفت که سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) در اوایل ژوئن اعلام کرد که جاسوسی توسط آژانس های اطلاعاتی ایالات متحده با استفاده از دستگاه های اپل را کشف کرده است. سرویس امنیت فدرال اعلام کرده است که هزاران گوشی آیفون از جمله دستگاه هایی که توسط کارکنان دیپلماتیک در کشورهای ناتو مورد استفاده قرار می گیرند، به نرم افزارهای جاسوسی آلوده شده اند.

این آژانس روسی بدون ارائه هیچ مدرکی حتی ادعا کرد که اپل با اطلاعات آمریکا همکاری نزدیکی داشته تا ابزارهای مختلف نظارتی را در اختیار آنها قرار دهد. این غول فناوری آمریکایی ادعاهای ذکر شده را رد کرده و تاکید کرده است که هرگز با دولت برای ایجاد راهی برای نفوذ به محصولات خود همکاری نکرده و همکاری نخواهد کرد.

به گفته وب سایت فناوری Engget، این اقدام نشان دهنده تمایل دولت روسیه برای کاهش وابستگی به محصولات فناوری خارجی است. سال گذشته، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه فرمانی را امضا کرد که به سازمان‌های مرتبط با زیرساخت‌های اطلاعات حساس دستور داد تا سال 2025 به نرم‌افزارهای بومی مهاجرت کنند.

اپل برای کارمندان روسی ممنوع شد

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top