ایران 20 درصد از سهام شرکت نفت انگلیس را خریداری می کند


نگاه روند این مزیت را دارد که می توانیم تاثیر اقتصاد بر سایر مسائل جامعه ایران و تاثیر اقتصاد بر آنها را در یک مجموعه تحلیل کنیم و همچنین پاسخی به علل وضعیت اقتصادی کنونی داشته باشیم. اقتصاد کنونی ما محصول تلاش ها و تصمیماتی است که در دهه های گذشته گرفته شده است. امسال از هر دهه در این طرح سال های 1394، 1384، 1374، 1364، 1354 انتخاب شده است.

اختاز نیوز در سال 1403 در «نیم قرن با اقتصاد ایران» با استفاده از اخبار و گزارش های روزنامه های «اطلاعات» و «دنیای اختاز» هر روز گزارشی اختصاصی از اقتصاد ایران و جهان به مخاطبان ارائه می کند. .

6 اردیبهشت 1354; ایران 20 درصد از سهام شرکت نفت انگلیس را خریداری می کند

فایننشال تایمز روز گذشته نوشت: ایران قصد دارد 20 درصد از سهام بریتیش پترولیوم، بزرگترین شرکت نفتی بریتانیا، متعلق به بانک انگلستان را خریداری کند.

بانک انگلستان این سهام را از شرکت نفت برمه، دومین شرکت بزرگ نفتی بریتانیا خریداری کرد.

دولت انگلیس 48 درصد از سهام شرکت نفت انگلیس را در اختیار دارد و فایننشال تایمز نوشت که سازمان انرژی فروش برخی از سهام فوق به ایران را که متعلق به بانک انگلستان است، راستی آزمایی کرده است.

فایننشال تایمز می افزاید که علاقه ایران به خرید این سهام باعث نگرانی دولت انگلیس شده است. دولت بریتانیا تحت فشار فزاینده ای از سمت چپ قرار دارد تا با در اختیار گرفتن تمام سهام بانک انگلستان، سهام خود را در BP به 70 درصد افزایش دهد.

6 اردیبهشت 1374; شرکت های نفتی آمریکا به کلینتون هشدار دادند که از تحریم نفتی ایران اجتناب کند

رئیس هیئت مدیره یک شرکت بزرگ نفتی آمریکایی به بیل کلینتون، رئیس جمهور آن کشور هشدار داده است که در صورت تحریم خرید نفت ایران، شرکت های نفتی مقر خود را از آمریکا خارج خواهند کرد. وی از رئیس جمهور خواست که تحت تأثیر پیشنهادات مشاوران حامی رژیم صهیونیستی خود در شورای امنیت ملی آمریکا قرار نگیرد و سرنوشت خود را در انتخابات ریاست جمهوری آتی این کشور به خواسته های آنها گره نزند.

در این نامه رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت نفت ساحلی که مقر آن در هیوستون تگزاس آمریکا قرار دارد به کلینتون هشدار داده است که اگر سیاست اقتصادی کاخ سفید علیه ایران در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ادامه یابد، هیچ نهی برای داشتن شانس پیروزی وجود نخواهد داشت. آرای شرکت های نفتی با شرکت های مرتبط.

صادرات سنگ های تزئینی از ایران به نیم میلیارد دلار می رسد

صادرات سنگ های تزئینی ایران برای اولین بار به نیم میلیارد دلار می رسد.

محمدحسن حقگویی، مدیرعامل شرکت توسعه صادرات معدن ایران و مسئول برگزاری چهارمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و تجهیزات معدنی گفت: با توجه به افزایش ظرفیت تولید سنگ تزئینی فرآوری شده در کشور و راه اندازی 15 کارخانه بزرگ در معادن سنگ، تولید سالانه این بخش به 150 میلیون متر مربع خواهد رسید.

6 می 2014; حضور هیئت تجاری سوئیس در تهران

یک هیات عالی رتبه اقتصادی سوئیس امروز وارد تهران می شود تا راه های گسترش همکاری های تجاری و اقتصادی با ایران را بررسی کند. هیأت اقتصادی سوئیس که در پاییز 1392 به تهران آمد، یکی از 103 هیئت تجاری خارجی بود که طی دو سال گذشته با سفر به ایران و دیدار با مقامات تجاری و اقتصادی ایران تلاش کردند سهمی از بازار ایران را به دست آورند.

در راستای تلاش های سوئیس برای مشارکت اقتصادی با ایران، روزنامه فرانسوی زبان تریبون دی ژنو سوئیس روز گذشته گزارش داد که یک هیئت اقتصادی به سرپرستی خانم لیویا لوی، سفیر سوئیس در تهران از سال 2009 تا 2013، امروز به تهران می آید.

در این هیئت نمایندگانی از شرکت های دارویی، ماشین آلات، فناوری، شوینده، صنایع غذایی و گوداتی حضور دارند.

هزینه 700 میلیارد دلاری برای اشتغال چین

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه در دو دوره گذشته 700 میلیارد دلار از پول پادشاهی صرف واردات کالا به کشور شده است، اظهار داشت: در دو دوره گذشته قبل و بعد از هزینه 700 میلیارد دلاری، تعداد افراد شاغل در کشور 20 میلیون نفر بوده است و این به دلیل این است که این مقدار پول رفته و به جوانان چینی و دیگر کشورها شغل داده است.

ایران 20 درصد از سهام شرکت نفت انگلیس را خریداری می کند

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top