این آجیل ارزان قیمت استرس را کاهش می دهد


نشان داده شده است که کمبود منیزیم باعث افسردگی، اختلالات رفتاری، سردرد، گرفتگی عضلات، تشنج، روان پریشی و تحریک پذیری می شود. به گفته محققان، همه این شرایط را می توان با دریافت منیزیم کافی بهبود بخشید.

گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) مهمترین انتقال دهنده عصبی در سیستم عصبی مرکزی است و نقش مهمی در هماهنگی شبکه های عصبی محلی و عملکرد نواحی مغز ایفا می کند. هنگامی که سطح منیزیم در بدن ناکافی باشد، سطح GABA کاهش می یابد و استرس افزایش می یابد.

با این حال، مطالعات نشان می دهد که مصرف مکمل های منیزیم می تواند برخی از علائم مربوط به استرس و اضطراب را کاهش دهد. همراه با مکمل های این ماده معدنی، می توانید منیزیم کافی را از طریق رژیم غذایی خود دریافت کنید.

مغزها و دانه هایی مانند بادام و بادام زمینی حاوی منیزیم هستند. با مصرف 28 گرم از این دانه ها در روز، 20 درصد نیاز روزانه به منیزیم را تامین خواهید کرد. تخمه کدو تنبل نیز سرشار از این ماده معدنی است. کافی است روزانه 30 گرم از این ماده غذایی محبوب را مصرف کنید تا 37 درصد از نیاز روزانه شما به منیزیم را تامین کند. به خاطر داشته باشید که نیاز روزانه شما به منیزیم 400 میلی گرم است.

در میان گزینه های غذایی گیاهی، اسفناج حاوی منیزیم است. با مصرف تنها نصف فنجان اسفناج پخته شده، 20 درصد نیاز روزانه خود به این ماده معدنی را تامین می کنید.

در میان میوه ها، موز و سیب، غذاهای حاوی منیزیم هستند. در عین حال، سینه مرغ و گوشت گاو بدون چربی نیز می توانند این ماده معدنی را برای بدن شما تامین کنند.

اما در حالی که برنج و سایر غلات خالی از منیزیم نیستند، به یاد داشته باشید که انواع فرآوری شده مانند برنج سفید یا دانه های تصفیه شده منیزیم کمتری دارند. به طور کلی، فرآیند پردازش مقدار قابل توجهی منیزیم را از این گزینه های غذایی حذف می کند. سعی کنید گزینه های کمتر فرآوری شده مانند برنج قهوه ای یا گندم کامل و پاستا تیره را انتخاب کنید.

به گزارش دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، توجه داشته باشید که نصف فنجان برنج سفید پخته شده دارای 3 درصد منیزیم است. در حالی که همین مقدار برنج قهوه ای 4 برابر منیزیم بیشتری دارد.

انتهای پیام

این آجیل ارزان قیمت استرس را کاهش می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top