این خودروی ایرانی با قیمت گوشت معامله شد


اما نکته مهم در خصوص صادرات خودرو به کنیا، برنامه دولت برای تنظیم بازار گوشت است. بر اساس اعلام مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا، با توجه به موانع موجود بر سر راه حواله ها، قرار است تسویه حساب بین کنیا و ایران انجام شود.

تیموری در توضیح این برنامه ترخیص گفت گوشت قرمز در ازای صادرات وانت نیسان به کنیا از این کشور آفریقایی وارد خواهد شد.

این مدیر خودرو معتقد است این روش تسویه می تواند زمینه تنظیم بازار گوشت را فراهم کند.

به همین دلیل شرکت خودروسازی سایپا در حال تسویه حساب با وزارت جهاد کشاورزی برای دریافت درخواست صادرات زامیاد 24 به کنیا است. مدیرعامل خودروسازی سایپا در این خصوص گفت: ارز لازم برای واردات قطعات و قطعات را از طریق قراردادی از وزارت جهاد کشاورزی دریافت خواهیم کرد.

تیموری پیش بینی می کند با صادرات 500 دستگاه وانت نیسان به کنیا، مقداری گوشت وارد کشور شود که بازار این محصول پروتئینی را تنظیم می کند.

تحریم های اقتصادی و تشدید روابط پولی با فضای بین المللی شرایط را به جایی رسانده است که سیاستمداران کلان باید راه های سخت و پیچیده ای مانند واردات گوشت در ازای صادرات خودرو برای تامین کالاهای اساسی را در دستور کار قرار دهند. این راه ها می توانند اثر آرام بخش داشته باشند، اما نمی توانند به عنوان راه حل نهایی در نظر گرفته شوند. پیش بینی می شود شرکت خودروسازی سایپا در صورت صادرات زامیاد 24 به کنیا، برای دریافت درخواست های خود از این منطقه پاکسازی با وزارت جهاد کشاورزی دچار مشکل شود.

این خودروی ایرانی با قیمت گوشت معامله شد

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top