مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

این سریال تاریخی در ماه رمضان پخش می‌شود


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، «مهیار عیار» مجموعه‌ای تلویزیونی است که ساخت آن از هشت ماه پیش آغاز شده و قرار است ماه رمضان سال ۱۴۰۳ پخش شود. قصه این سریال در دوران صفویه می‌گذرد و در ۳۰ قسمت ساخته خواهد شد.

سید جمال الدین سید حاتمی کارگردان «مهیار عیار» پیش از این گفته بود در این مجموعه تلویزیونی حدوداً ۲۶۰ بازیگر جلوی دوربین می‌روند که تاکنون حضور اکثر بازیگران قطعی شده است.فیلمنامه این مجموعه تلویزیونی را محمدرضا محمدی‌نیکو به نگارش درآورده است. چندی پیش نیز رئیس رسانه ملی به لوکیشن این سریال سری زده بود. وی در حاشیه بازدید از پشت صحنه سریال عنوان کرد: مهیار عیار اگرچه ذیل مجموعه‌های تاریخی قرار می‌گیرد، مفاهیم ظریفی در داستان‌ها و خرده‌داستان‌هایش جانمایی شده و علاوه‌بر اینکه به یک دوره تاریخی کمترپرداخته‌شده، صفویه می‌پردازد، به ظرافت‌های رفتاری فرهنگ ایرانی، چون جوانمردی و احترام به جایگاه مادر توجه ویژه دارد.

به گفته پیمان جبلی؛ مقطع تاریخی سریال که پیش از این در تلویزیون کمتر به آن پرداخته شده بود و آنچه در این مجموعه نمایشی روایت می‌شود، آن را به یک مجموعه تاریخی خاص تبدیل کرده است و به همین خاطر با پیچیدگی‌های فراوانی برای آماده‌سازی دکور، لباس و سایر ملزوماتی که می‌تواند این دوره تاریخی را روایت کند، همراه بوده است.

این پروژه به تهیه‌کنندگی بهروز مفید با ۱۲۰ لوکیشن ساخته و آماده می‌شود.

این سریال تاریخی در ماه رمضان پخش می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top