این مشترکان پرمصرف قبض برق رایگان گرفتند


به گزارش اختازنیوز، از شرکت مدیریت شبکه برق ایران، «مصطفی رجبی مشهدی» افزود: 80 درصد مشترکان در تابستان کمتر از الگوهای تعیین شده و 20 درصد بیش از الگوی مصرف می کنند که 20 درصد آنها دو درصد بیشتر مصرف می کنند. از 7 تا 1. کل مصرف برق دارند.

و ادامه داد: این گروه باید بدانند که طبق قانون تعرفه آنها یارانه ای نیست و قبض های کلانی دریافت می کنند مگر اینکه مصرف خود را بررسی کنند و مانند 80 درصد مشترکینی که خوب مصرف می کنند عمل کنند تا مشمول حساب های کلان نشوند.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد: به این مشترکان در صورت رعایت پاداش تعلق می گیرد، حتی این مشترکان نیز می توانند با کاهش مصرف برق به صورت عادی حساب رایگان دریافت کنند.

رجبی مشهدی گفت: تاکنون حدود 400 میلیارد تومان به عنوان پاداش در حساب ها لحاظ شده است که امیدواریم در دوره های آینده تعداد این حساب ها افزایش یابد.

وی در خصوص طرح مدیریت مصرف خاطرنشان کرد: سال گذشته طرح پاداش مدیریت مصرف برای مشترکین مسکونی اجرا شد. اما فقط به مشترکینی داده می شود که مصرف آنها کمتر از الگوهای تعیین شده باشد.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: این مدل برای مناطق عادی کشور در ماه های گرم سال 300 کیلووات ساعت و 10 برابر آن یعنی. 3 هزار کیلووات ساعت، برای مناطق گرمسیری که مجبور به استفاده مداوم از کولر هستند.

رجبی مشهدی افزود: اما امسال وزارت نیرو برنامه را به گونه ای تغییر داد که مشترک بدون توجه به مصرف کمتر یا بیشتر از مدل، در صورت کاهش مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال گذشته، مشمول استحقاق خواهد شد. برای دریافت جایزه

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران موفقیت های حاصله در حفظ پایداری شبکه برق کشور با وجود افزایش دمای هوا و افزایش مصرف را مرهون همکاری مردم و همچنین تلاش مسئولان صنعت برق دانست و ادامه داد: پایداری شبکه برق کشور با وجود افزایش دمای هوا و افزایش مصرف شبکه سراسری برق مرهون همکاری خوب مردم و بیش از صد هزار کارمند صنعت برق در بخش های دولتی و خصوصی هستیم که در نیروگاه ها، شبکه های انتقال یا توزیع نیروی برق کار می کنیم و همگی فعال هستند. برای مردم در این هوای گرم و چرخاندن چرخ تولید مورد رحمت خداوند متعال است.

وی در خصوص وضعیت مصرف در صنایع گفت: بیشترین تعداد واحدهای صنعتی را صنایع کوچک و کارگاهی تشکیل می دهند، سپس صنایع متوسطی هستند که در شهرهای صنعتی فعالیت می کنند و نیم روز در هفته از جمله مدیریت مصرف را سپری می کنند و می توانند مصرف داشته باشند. در شش روز و نیم باقیمانده و اگر چنین صنعتی خارج از شهر باشد همین شرایط وجود دارد.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: طبق آخرین آمار نسبت به سال 1401 توانسته ایم 15 درصد بیشتر انرژی صنایع بزرگ را تامین کنیم.

رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: صنعت فولاد که 50 درصد انرژی کشور را به خود اختصاص داده است با رشد 20 درصدی و صنعت سیمان 10 درصد بیشتر و سایر فلزات مانند مس و آلومینیوم 12 درصد انرژی دریافت کرده اند. انرژی بیشتر از پارسال

وی افزود: این افزایش برق رسانی را مجدداً مدیون همکاری بسیار خوب مردم به ویژه در ساعات پیک (11 صبح تا 17 و 20 تا 23 شب) هستیم. در این مواقع از وسایل پرقدرت استفاده نکنید و در صورت وجود شرایط اضطراری همزمان از این وسایل استفاده نکنید.

رجبی مشهدی افزود: در این هفته دو سه روز بسیار گرم داشتیم و همچنان افزایش دما که پدیده گنبد حرارتی است را پیش بینی می کنیم و امیدواریم مردم به همکاری ادامه دهند انشالله بتوانیم با موفقیت به پایان برسانیم. ماموریت ها و تامین برق برای همه مشترکین.

وی در خصوص افزایش سالانه مشترکان ادامه داد: سالانه حدود یک میلیون مشترک به شبکه اضافه می شود که از این تعداد 80 درصد مشترکان داخلی هستند. این بدان معناست که بیش از 800 هزار مشترک محلی اضافه خواهد شد.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد: رشد سالانه 5 درصدی مصرف این دسته از مشترکان امری متداول و معمول است که در افزایش مصرف تاثیر بسزایی دارد.

رجبی مشهدی افزود: طرح مدیریت مصرف چهار ماهه است و تا پایان شهریور ماه اجرا می شود. یعنی اگر مشترکین امروز تصمیم به مدیریت مصرف داشته باشند، می توانند از این جایزه بهره ببرند.

وی درباره روش های ساده مدیریت مصرف برق بیان کرد: راه حل های ساده اما موثری مانند تنظیم دمای کولرها روی 24 درجه و بالاتر، استفاده از کولرهای آبی با سرعت کم، استفاده از نور طبیعی در طول روز و خاموش کردن لامپ های اضافی و عدم استفاده از دستگاه های دارای مصرف زیاد در ساعت پیک مصرف در کاهش مصرف برق بسیار موثر بوده و منجر به کاهش 20 درصدی مصرف برق می شود.

این مشترکان پرمصرف قبض برق رایگان گرفتند

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top