این موارد مهم مانع معامله املاک شما می شود


شکستن یک معامله ملکی یکی از مواردی است که می تواند در موضوعات مختلف املاک اتفاق بیفتد، مانند قرارداد خرید ملک، رهن یا اجاره ملک، یا قرارداد مشارکت در ساخت و ساز.

معاملات مزاحم املاک و مستغلات این یکی از مواردی است که در مورد آن زیاد سوال می شود. در هر معامله ای که انجام می شود، احتمال شکسته شدن آن وجود دارد. بنابراین شکستن معامله امری رایج است که توسط هر یک از طرفین انجام می شود، اما باید بدانید که فسخ معامله ملکی قوانین و مقرراتی دارد که برای متضرر نشدن آن باید رعایت کنید. با دلتا مگ همراه باشید.

معاملات مزاحم املاک و مستغلات

در این مقاله می خواهیم نکات مهمی را در خصوص تخلف از معاملات ملکی بیان کنیم.

فسخ معامله ملکی چیست؟

اگر بخواهیم فسخ را به صورت لفظی بیان کنیم، به معنای نقض تخریب، تخریب و بطلان است که با اختیار بر عقد مالکیت اعمال می شود. حال این کلمه از نظر حقوقی به معنای فسخ قرارداد توسط یکی از طرفین آن قرارداد یا شخص ثالث است.

بنابراین زمینه ابطال معاملات ملکی می تواند چند موضوع باشد و همچنین بر اساس قانونی است که طرفین ایجاد می کنند. این حق یا برای هر دو طرف است یا برای شخص ثالثی که در قرارداد مشخص شده است.

برای باطل و فسخ معامله ملکی در حوزه خرید و فروش یا حتی رهن و اجاره، عوامل زیادی وجود دارد.

کارهای خانه بر اساس توافق طرفین

بر اساس قانون معاملات حقیقی، هر دو طرف قرارداد می توانند پس از انعقاد قرارداد، حق فسخ را برای هر دو طرف یا برای شخص ثالث پیش بینی کنند. مثلاً طبق قانون معاملات ملکی و قرارداد مذکور، شخصی به دیگری ملکی را می فروشد و در قرارداد مقرر شده است که هر یک از دو طرف یا شخص ثالث می توانند در مدت یک ماه هر زمان که بخواهند معامله را فسخ کنند. .

مثلاً می توان گفت: طبق قانون، شخصی ملکی را به دیگری می فروشد و در قرارداد مقرر شده است که هر یک از دو طرف یا شخص ثالث می توانند در مدت یک ماه هر زمان که بخواهند معامله را فسخ کنند.

وقفه در معاملات ملکی بر اساس قانون

این فسخ زمانی اتفاق می‌افتد که قانون به منظور جلوگیری از ضرر ناخواسته برای یک فرد، دستور فسخ معامله را صادر کند. مثلاً شخصی خانه ای را اجاره می کند و پس از مدتی متوجه می شود که نمی تواند در آن زندگی کند; در این صورت طبق قانون معاملات ملکی می تواند اجاره را فسخ کند.

فسخ یک طرفه معاملات ملکی

در کلیه عقود از قبیل خرید یا اجاره مال، یکی از بندهای قرارداد مقرر می دارد که هر یک از طرفین حق فسخ یک طرفه در مدت معین و مشروط به قانون معاملات اموال را دارد، در صورتی که چنین حقی وجود داشته باشد. در قرارداد ذکر شده است. بنابراین به طور کلی این موضوع در قرارداد ذکر نشده است.

پیشنهاد مطالعه: خنک‌ترین شهرهای ایران در تابستان
این موارد مهم مانع معامله املاک شما می شود

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top