بازار 5 میلیارد دلاری خودروسازی در روسیه برای ایرانی ها

وی گفت: امسال فضای نمایشگاهی اشغال شده توسط شرکت های ایرانی معادل 1800 متر مربع و دو برابر سال گذشته است که 30 شرکت قطعه سازی و 2 خودروساز بزرگ کشور در آن حضور دارند. ایران خودرو و سایپا.

دوست زاده خاطرنشان کرد: امسال شاهد حضور قطعه سازان جدید هستیم و علاوه بر آنها، آن دسته از قطعه سازانی که سال گذشته عملکرد درخشانی داشتند و یا صادرات خود را به روسیه آغاز کردند، امسال نیز حضور دارند.

وی ادامه داد: علاوه بر شرکت های ذکر شده، دو شرکت بزرگ بازرگانی نیز وظیفه بازاریابی و صادرات قطعات شرکت های حاضر در نمایشگاه را در سال جاری بر عهده خواهند داشت.

این عضو هیئت مدیره انجمن قطعه سازان همگن تاکید کرد: عملیات اجرایی و تحویل قطعات، نمونه ها و محموله های نمایشگاهی به شرکت کنندگان در نمایشگاه تا 19 مردادماه ادامه دارد.

آغاز ثبت نام هیئت های تجاری

وی همچنین به آغاز ثبت نام هیئت های تجاری برای شرکت در نمایشگاه خودروی مسکو 2023 از چهارشنبه هفته گذشته (28 تیرماه) اشاره کرد که تا 15 مردادماه ادامه خواهد داشت.

دوست زاده خاطرنشان کرد: از جمله بازدید از نمایشگاه، دیدار با فعالان صنعت خودرو و قطعه سازی از روسیه و بیش از 30 کشور جهان، شرکت در نشست های B TO B (حضوری)، برگزاری نشست هایی با بخش دولتی و وزارت صنعت مسکو و روسیه (که از مقامات روسی، مسئولین ذیربط و همچنین از سایت تولیدی کشور ما دعوت می شود، به عنوان تعدادی از سایت های تولیدی کشورمان و کارکنان این کشور نیز حضور خواهند داشت). ، برنامه های هیئت تجاری برنامه ریزی شده.

وی با اشاره به تعیین غرفه ای مجزا به عنوان «مرکز انتقال فناوری و دانش» در اکسپوی سال گذشته، تصریح کرد: امسال برخلاف سال گذشته، شرکت ها دستاوردهای فناورانه و دانش بنیان خود را در قالب فایل ارائه می کنند؛ در این راستا شرکت ها در این نمایشگاه به عنوان مرکز انتقال دانش و فناوری اقدام می کنند. اما به همین منظور غرفه VIP نیز تدارک دیده شده است تا جلسات حضوری بین نامزدها و تامین کنندگان محصولات فناوری و فناوری برگزار شود و مردم و شرکت ها گرد هم آیند.

این عضو هیئت مدیره انجمن قطعه سازان همگن با اشاره به امضای 700 میلیون یورو تفاهم نامه و قرارداد در نمایشگاه سال گذشته بین دو طرف ایرانی و روسی خاطرنشان کرد: بسیاری از این تفاهم نامه ها توسط بخش خصوصی به قرارداد تبدیل شده و حتی شرکت ها نیز شروع به صادرات کرده اند. و صادرات آنها را توسعه دهند.

نمایشگاه خودروی مسکو 2023 با مجوز رسمی از سازمان توسعه تجارت ایران از 21 تا 24 مردادماه 1392 (30 مرداد لغایت 2 شهریور ماه) با حضور مقامات عالی رتبه و مدیران بخش دولتی و خصوصی ایران و روسیه برگزار می‌شود که در آن علاوه بر اعزام هیئت تجاری برای بازدید از نمایشگاه و برگزاری نشست مشترکی از انجمن‌های خودروسازان با سایر کشورها در نمایشگاه قطعه‌سازان، برنامه‌ریزی شده است. از صنعت خودرو و قطعات روسیه و بازدید از خطوط تولید و دیدار با مدیران صنعت خودرو روسیه.

به گفته کارشناسان، ظرفیت چهار تا پنج میلیارد دلاری برای صنعت خودرو و قطعه سازی و به ویژه بازار قطعات خودرو در روسیه برای ایرانی ها وجود دارد.

در اردیبهشت ماه سال جاری قرارداد صادرات خودروهای شاهین، کوئیک و ساینا از گروه خودروسازی سایپا به بازارهای روسیه و بلاروس به مبلغ 45 هزار دستگاه و به ارزش 450 میلیون یورو به مدت سه سال منعقد شد. علاوه بر این، این گروه خودروسازی در نظر دارد محصولات P90 (کادیلا) و شاهین را به روسیه صادر کند که همگی از دستاوردهای حضور قطعات خودرو و خودروسازان ایرانی در نمایشگاه سال گذشته است.

بازار 5 میلیارد دلاری خودروسازی در روسیه برای ایرانی ها

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top