مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

باغ جادویی تارمین تایلند، باغی اسرارآمیز از دنیای افسانه ها


یکی از زیباترین و روح انگیزترین مناظری که چشم انسان می تواند ببیند، دیدن باغ های سرسبز و با طراوت در سراسر زمین است. باغ جادویی تارمین تایلند یکی از آن باغ های زیبا و الهام بخش است که شما را به دنیایی فراتر از تصور انسان می برد.

یکی از شگفت انگیزترین باغ های دنیا. باغ جادویی Tharmin، تایلند مانند جواهری درخشان است که در میان تپه های سامویی مانند گنجینه ای گرانبها پنهان شده است. در این مطلب مجله گردشگری سفری به دنیای عجیب این باغ جادویی دارد، تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

باغ جادویی Tharmin تایلند چگونه ایجاد شد؟

باغ مخفی بودا، باغ های جادویی سامویی یا باغ جادویی تارمین تایلند، همه نام هایی هستند که برای یکی از عجیب ترین و جادویی ترین فضاهای سبز تایلند استفاده می شود. در میان تپه های سامویی، جایی نزدیک ساحل لامای در شهر سامویی، باغی عجیب و اسرارآمیز وجود دارد که زیبایی آن با مجسمه های سنگی جادویی اش شما را متحیر خواهد کرد.

در سال 1976، کشاورز نیم تانگ سونگ، که با نام نیم ثارمین نیز شناخته می شود، در سن 77 سالگی مسئولیت باغ را بر عهده گرفت که بعدها به باغ جادویی تایلندی ثارمین معروف شد. نیم ثارمین یکی از بزرگان خانواده ترمین بود که این باغ را از اجداد خود به ارث برده بود.

او همیشه می خواست تغییر بزرگی در باغ ایجاد کند، بنابراین به سرعت دست به کار شد و شروع به ساخت مجسمه های سنگی عجیب در باغ کرد. تارمین شروع به ساخت مجسمه هایی از حیوانات، انسان ها و خدایان در حالت های مختلف کرد. برخی از آنها را در حالت رقص و برخی دیگر را در حالت نماز تراشید.

بیشتر بخوانید:  دارندگان گوشی‌‌های آیفون این هشدار را جدی بگیرند

نیم ثارمین باغ جادویی تارمین تایلند را به بودا تقدیم کرد، بنابراین این باغ به باغ مخفی بودا نیز معروف است. آقای طارمین در باغ خصوصی خانوادگی خود مشغول خلق آثار جدید و شگفت انگیز بود تا اینکه به سن 91 سالگی رسید و در همان سن از دنیا رفت.

باغ جادویی سامویی

در باغ جادویی تارمین تایلند دو مسیر زیبا وجود دارد که هر کدام زیبایی خود را نشان می دهد

مسیر صاف و سبک با روکش آسفالت و بتنی می باشد.

مسیر دیگر اگرچه زیباست و شما را به گشت و گذار در باغ دعوت می کند، عبور از کوه، رودخانه و جنگل، کمی سخت و ناهموار است.

به دلیل جذابیت خاص مسیر دوم، گردشگران ترجیح می دهند از این مسیر به باغ بروند.

باغ مخفی بودا

باغ جادویی سامویی یا باغ جادویی ترمین در تایلند مملو از درختان سرسبز، چشمه های شفاف و مجسمه های سنگی شگفت انگیز است که همگی توسط نیم ثارمین با کنده کاری سنگ های جامد حک شده است. مجسمه ها موجودات اساطیری مختلف، حیوانات و مردم را به تصویر می کشند و فضایی خارق العاده را در سراسر باغ ایجاد می کنند. مجسمه‌های سنگی و سیمانی این باغ به همراه آبشارهای مصنوعی و آب‌نماها و معابد دست‌ساز، همگی نشانه‌هایی از آیین‌های مختلف تایلندی دارند.

باغ مخفی بودا کجاست؟

باغ مخفی بودا در بالای تپه های کوه سامویی پنهان شده است. برای رسیدن به آن، باید به بالای آبشار Turnim بروید. با قدم زدن در باغ، احساس می کنید که وارد دنیایی جادویی شده اید، دنیایی در یک قلعه زیبا یا مکان دیگری.

بیشتر بخوانید:  فراخوان جذب سرمایه برای استارتاپ‌ها در حوزه «سلامت دیجیتال و انرژی»

مناظر باشکوه و مجموعه ای غیر معمول از مجسمه های کوچک و مینیاتوری در جنگل های سرسبز دل هر بیننده ای را نوازش می دهد. آبشار و رودخانه ای که از میان باغ جادویی سامویی می گذرد، محیط اطراف باغ را خنک و آرام می کند، در حالی که همه این زیبایی ها در سایه سرسبزی انبوه جنگل هستند.

آخرین کلمه

بازدیدکنندگان باغ جادویی تارمین در تایلند می توانند با ماجراجویی در مسیرهای پر پیچ و خم و دیدن و تحسین آثار هنری رنگارنگ و تخیلی، زوایای پنهان باغ را کشف کنند. همچنین قدم زدن در کنار رودخانه جاری در دل این باغ و تنفس هوای تازه و خنک آن جانی تازه به انسان می بخشد.

باغ جادویی Tharmin تایلند یک جاذبه محبوب برای هنردوستان، دوستداران طبیعت و کسانی است که به دنبال تجربه ای منحصر به فرد و جادویی در چیانگ مای تایلند هستند. فضای آرام و خلاقانه این باغ برای هر کسی که درک عمیقی از هنر داشته باشد دلپذیر و شگفت انگیز است.

باغ جادویی تارمین تایلند، باغی اسرارآمیز از دنیای افسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top