با این وسایل دکوراسیون منزل خود را منحصر به فرد کنید


شاید از رنگ و شلوغی خانه خود خسته شده اید و دوست دارید پس از بازگشت از محل کار وارد خانه ای مینیمال و ساده شوید.

دکوراسیون مینیمال یعنی سادگی با عناصر کم و کم، جایی که نظم و آرامش وجود دارد. با این مقاله از دلتا روی خط بمانید نکات حداقلی برای چیدمان و دکوراسیون تا به شما بگویم

نکات حداقلی برای چیدمان و دکوراسیون

احتمالاً نمی دانید از کجا شروع کنید. در نهایت به این نتیجه خواهید رسید که برای دکوراسیون مینیمال خیلی دیر شده است، زیرا پس از تغییر دکوراسیون با حجم زیادی از اشیا مواجه خواهید شد. اما اصلا نگرانش نباش.

مجموعه ای از دستگاه هایی که دارای تطبیق پذیری با حداقل نکات چیدمان و دکوراسیون هستند

البته خانه های مینیمال پر از وسایل نیستند و چیزهایی که می توانند وارد خانه شوند باید کاربردی و مفید باشند. به عنوان مثال، مبلمانی که فضای ذخیره سازی خالی دارند، بهترین هستند زیرا چندین کار را همزمان انجام می دهند. پوف درب چیزهای زیادی را نگه می دارد. در عین حال وقتی مهمان دارید و جایی برای نشستن ندارید، این پوف ها نقش صندلی یا حتی میز را بازی می کنند.

از مواد طبیعی استفاده کنید

گیاهان در خانه های کوچک بسیار مهم هستند. بنابراین اگر عاشق گیاهان هستید و نمی توانید بدون گیاهان سبز خود زندگی کنید، نگران نباشید. گیاهان روشی آسان برای تزئین و زیباسازی اتاق ها هستند. از طرفی استفاده از محصولات طبیعی مانند چوب و پارچه های کتان برای هر دکوراسیون مینیمالیستی که هم زیبا و ساده باشد و هم حال و هوای فضا را افزایش می دهد ضروری است.

موارد اضافی را جمع آوری و حذف کنید

حذف موارد اضافی یکی دیگر از مراحل بسیار مهم در دکوراسیون مینیمال است. پس وقت آن رسیده که هر چیزی را که دوست ندارید یا دیگر استفاده نمی کنید دور بریزید. البته این مورد تنها شامل دکوراسیون منزل نمی شود، بلکه لباس، لوازم آرایشی و حتی ظروف آشپزخانه که مورد استفاده قرار نمی گیرند و فقط فضای زیادی را اشغال می کنند را نیز شامل می شود.

قانون «یکی بخر، یکی بگذار» را اعمال کنید.

عجیب است که چگونه می توانیم در مدت زمان کوتاهی این همه جمع آوری کنیم. وقتی به آن خانه نقل مکان کردید، به کشوها و کمدهای خالی خانه خود فکر کنید. این کشوها احتمالا در حال حاضر پر از وسایلی هستند که خیلی کم استفاده شده اند و مدت زیادی است که پوسیده شده اند. در چنین شرایطی، قانون «یکی بخر، یکی بگذار» بهترین ایده ممکن است. به این معنی که وقتی یک جفت کفش جدید می‌خرید، یک جفت قدیمی‌تر را دور بیندازید.

نورپردازی مناسب از نقاط انباشته و حداقل دکوراسیون

در تمامی فضاها به خصوص در محیط هایی با حداقل دکوراسیون، نور اهمیت زیادی دارد. با نور طبیعی خورشید و نور مصنوعی ملایم می توانیم احساسات و حالات مختلفی را در خانه ایجاد کنیم. پس بهتر است خود را به نورپردازی سقف محدود نکنید و همچنین آباژور و آباژور دیواری بگیرید. علاوه بر این، پرده های سنگین و پر زرق و برق جایی در این سبک ندارند و پرده ها باید نازک و ساده باشند.

با این وسایل دکوراسیون منزل خود را منحصر به فرد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top