برخی از درمان های خانگی برای سفید کردن ناخن ها در خانهناخن های زیبا و سالم دست های شما را زیبا می کند. شاید شما نیز با مشکل تغییر رنگ ناخن های خود مواجه شده اید، در این مقاله به شما کمک می کنیم تا ناخن های خود را در خانه سفید کنید.

سفید کردن ناخن در خانه این به شما کمک می کند همیشه دست های زیبایی داشته باشید. پس با دلتا مگ همراه باشید تا تمام راه های سفید کردن ناخن ها و حتی زیر ناخن هایتان را در خانه به شما نشان دهد.

سفید کردن ناخن در خانه

برای سفید کردن ناخن ها در خانه می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

 • سفید کردن ناخن در خانه با آب لیمو: مقداری آب لیمو را در ظرفی بریزید و ناخن ها را در آن فرو کنید. آن را چند دقیقه تا نیم ساعت در آب لیمو نگه دارید و سپس ناخن ها را با آب بشویید. این روش ناخن ها را به طور طبیعی سفیدتر می کند.
 • سفید کردن ناخن در خانه با چوب هل: هل را پودر کرده و در کف دست خود قرار دهید. سپس انگشتان خود را در آن بغلتانید تا پودر هل به ناخن بچسبد. حدود 10-15 دقیقه صبر کنید و سپس ناخن ها را با آب بشویید. این روش به ناخن ها درخشندگی و سفیدی می بخشد.
 • سفید کردن ناخن در خانه با جوانه برنج: جوانه برنج را در آب خیس کنید و ناخن ها را در آن قرار دهید. 15-20 دقیقه صبر کنید و سپس ناخن ها را با آب بشویید. جوانه برنج ناخن ها را نرم و سفید می کند.

قبل از استفاده از هر یک از روش های فوق، مناسب است برای جلوگیری از خشک شدن ناخن ها، کرم مرطوب کننده را به ناخن ها بزنید. همچنین استفاده مداوم و منظم از این روش ها می تواند منجر به نتایج بهتر سفید شدن ناخن شود.

علاوه بر درمان‌های خانگی، می‌توانید از محصولات تجاری مراقبت از ناخن که برای سفید کردن و حفظ ناخن‌ها طراحی شده‌اند، استفاده کنید. این محصولات عبارتند از:

 • پرایمر سفید کننده ناخن: این محصولات قبل از رنگ زدن روی سطح ناخن ها زده می شود و ظاهری سفیدتر به ناخن ها می بخشد.
 • پولیش سفید کننده: لاک هایی هستند که به رنگ سفید به ناخن ها می چسبند و ظاهری سفیدتر و تمیزتر به آن ها می بخشند.
 • سفید کننده برقی ناخن: این دستگاه ها با استفاده از امواج الکتریکی ناخن ها را سفیدتر و تمیزتر می کنند. قبل از استفاده از این دستگاه ها بهتر است دستورالعمل های سازنده را مطالعه کرده و رعایت کنید.

در هر صورت برای حفظ سلامت ناخن ها و جلوگیری از شکستن و خشک شدن آنها باید به مراقبت و تغذیه صحیح آنها توجه کرد. خوردن غذاهای سالم حاوی ویتامین ها و مواد معدنی، استفاده از مرطوب کننده ها و روغن ها برای تغذیه ناخن ها و پرهیز از استفاده زیاد از مواد شیمیایی و ضربه زدن ناخن به سطوح سخت و تیز می تواند به بهبود ظاهر ناخن ها کمک کند.

توصیه می شود علاوه بر استفاده از روش های خانگی و محصولات تجاری، نکات زیر را برای سفیدتر و زیباتر کردن ناخن های خود در نظر بگیرید:

 • تمیز نگه داشتن ناخن ها: ناخن های تمیز و شفاف بدون ذرات آلودگی و رنگ می توانند سفیدتر و زیباتر به نظر برسند. همیشه حتما ناخن ها را با آب و صابون بشویید و زیر ناخن ها و لبه ها را نیز تمیز کنید.
 • استفاده از مرطوب کننده ناخن برای سفید کردن ناخن در خانه: مرطوب کننده های مخصوص ناخن می توانند ناخن ها را تغذیه و مرطوب نگه دارند. استفاده از روغن ناخن یا محصولات حاوی ویتامین ها و روغن های مرطوب کننده می تواند به سفید شدن ناخن ها کمک کند.
 • از تماس با مواد تقویت کننده خودداری کنید: تماس طولانی ناخن با مواد شیمیایی تقویت کننده مانند تنظیم کننده PH و سفید کننده ناخن می تواند باعث سفید شدن ناخن ها شود. از تماس طولانی مدت با این مواد خودداری کنید.
 • استفاده از پایه ناخن: استفاده از پایه ناخن قبل از استفاده از لاک می تواند به سفید شدن ناخن ها کمک کند. این پایه ها معمولا حاوی مواد سفید کننده هستند که ظاهری سفیدتر به ناخن ها می بخشد.
 • تغذیه: تغذیه مناسب و متنوع می تواند به سلامت ناخن کمک کند. خوردن غذاهای سالم حاوی ویتامین ها و مواد معدنی به ویژه آهن، کلسیم و روی می تواند ناخن ها را سالم تر و سفیدتر کند.

قبل از استفاده از محصول جدید، همیشه بهتر است محصول را روی یک میخ کوچک تست کنید تا ببینید آیا باعث ایجاد واکنش های آلرژیک می شود یا خیر. علاوه بر این، اگر مشکل یا التهاب ناخن دارید، بهتر است با متخصص پوست مشورت کنید.

پیشنهاد مطالعه: پشه‌ها چه کسانی را بیشتر دوست دارند‌؟


برخی از درمان های خانگی برای سفید کردن ناخن ها در خانه

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top