برخی از مردم لوله های آب را می دزدند


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش ایسنا، مهدی چمران در حاشیه یکصد و شصت و چهارمین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: در جلسه امروز پس از اظهارات تعدادی از اعضا; ناصر امانی عضو کمیته برنامه و بودجه شورای شهر تهران گزارشی از بازدید خود از منطقه جوانمرد کسب در اتاق شورا ارائه می کند و سپس شهردار منطقه 20 در خصوص این بازدید توضیحاتی ارائه می کند.

وی افزود: در ادامه جلسه نامگذاری خواهیم داشت و سپس پرونده بگات را بررسی می کنیم.

چمران در خصوص آخرین وضعیت پیش پرداخت 630 واگن مترو نیز اظهار کرد: روز گذشته تماس هایی با معاونان و مدیران بانک مرکزی داشتیم و به ما اعلام کردند که امروز یا فردا این موضوع از طریق بانک مرکزی به بانک شهر اطلاع داده می شود و در واقع این موضوع در حال پیگیری است. البته طبق هماهنگی های انجام شده 630 خودرو باید به 700 خودرو برسد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به روند پیش پرداخت 630 واگن مترو گفت: پس از این مرحله، فرآیند تولید خودروها در کشور سازنده انجام می شود و پیش بینی می شود این خودروها به تدریج وارد چرخه حمل و نقل شوند. اما در هر صورت این اقدام زودتر از یک سال انجام نخواهد شد.

وی همچنین در خصوص آغاز پروژه هوشمندسازی پارک حاشیه ای پایتخت توسط معاونت حمل و نقل شهرداری تهران از روز گذشته گفت: به هر حال عده ای با اجاره پارک اقدام به کسب و کار جدیدی کردند که چنین اقداماتی و پلاک خوانی هوشمند می تواند این موارد را حل کند. زیرا خیابان برای همه است و شهروندان باید عادلانه از آن استفاده کنند و به هر حال تجربه ای برای مدیریت شهری خواهد بود.

چمران در ادامه نشست بزرگراه آزادگان و تذکر یکی از اعضا در جلسه قبل گفت: ناگفته نماند که فرونشست این بزرگراه با فرونشست های دیگر متفاوت است چرا که سایر فرونشست ها به دلیل استفاده بی رویه از آب های زیرزمینی است اما فرونشست بزرگراه آزادگان به دلیل سرقت لوله های فرعی این بزرگراه انجام شد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به سرقت لوله های آب، سیم و کابل های برق گفت: متاسفانه بعد از سرقت کابل های برق و شیرآلات آب در سطح شهر شاهد سرقت لوله های آب هستیم.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که برخی کارشناسان شهری مدعی شدند بیشترین فروش شهری در دوره مدیریت زاخانی نسبت به دوره های قبل بوده و افزایش یافته است، گفت: در این زمینه شهردار تهران آمار را اعلام کرد و پاسخ لازم را داد. البته خرید شهری مشکل ساز است که در برخی موارد قانون این مشکل را حل می کند. اما در مجموع میزان فروش شهری در دوره مدیریت فعلی تفاوتی با دوره های قبل ندارد.

به گزارش ایسنا، در ابتدای این جلسه در حین تلاوت قرآن، اعضای شورای شهر تهران با در دست داشتن قرآن در اعتراض به اقدام شنیع هتک حرمت قرآن کریم، برخاستند و اعتراض کردند.

برخی از مردم لوله های آب را می دزدند

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top