برزیل در حال تبدیل شدن به مقصد صادرات کالاهای مبتنی بر علم ایران است

من گزارش میدم اخبار برای کارآفرینان مهدی ضیغمی رئیس سازمان توسعه تجارت در همایش ارائه فرصت های تجاری با برزیل با اشاره به اهمیت تجارت با کشورهای آمریکای لاتین برای دولت و این سازمان گفت: رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران به زودی مستقر در برزیل باشد.”

وی ادامه داد: عقب ماندگی تجارت با کشورهای آمریکای لاتین قابل توجیه نیست و با همه سختی ها از جمله مسافت، حمل و نقل کالا و نبود خط کشتیرانی باید تجارت ما با برزیل افزایش یابد.

وی با انتقاد از اینکه اکنون ارتباط تجاری ما با برزیل بدون توجه به صادرات اوره و پتروشیمی به واردات ختم می شود، گفت: سازمان توسعه تجارت بازارهای جدید و صادرات گروه های مختلف و جدید کالا را در اولویت قرار داده است و امیدواریم که برزیل با دانش اولیه به مقصد صادرات کالاهای ایرانی تبدیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه سازمان توسعه تجارت از حضور شرکت‌ها در نمایشگاه‌های برزیل و سایر کشورهای قاره آمریکا حمایت می‌کند، گفت: در توسعه روابط تجاری با کشورها نباید به راهی که در گذشته رفته‌اند راضی باشیم. سال‌هاست و باید با یک نقشه راه جدید وارد بازارهای بین‌المللی شویم.»

احمد فیروزی، مدیرکل دفتر اروپایی و آمریکایی سازمان توسعه تجارت نیز گفت: این دومین همایش مرتبط با تجارت با برزیل در سال گذشته است. همایش قبلی جنبه کلی داشت و در آینده تصمیم گرفتیم همایش های تخصصی با موضوعات مختلف از جمله بهداشت و درمان برگزار کنیم.

وی تاکید کرد: برزیل در بین کشورهای آمریکای لاتین برای تجارت از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به همین دلیل اولین مرکز تجاری در این کشورها در برزیل افتتاح شد و اولین رایزن نیز به برزیل می رود.

مدیرکل دفتر اروپایی و آمریکایی سازمان توسعه تجارت ادامه داد: امیدواریم حضور مشاور ما در برزیل و مرکز تجاری که در آن کشور داریم باعث رونق تجارت و افزایش صادرات ما به برزیل شود.

در ادامه این همایش تجار به بیان دغدغه ها، مشکلات و خواسته های خود پرداختند.

برزیل در حال تبدیل شدن به مقصد صادرات کالاهای مبتنی بر علم ایران است

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top