مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

برنامه هفتم توسعه چه زمانی اجرایی می شود؟


به گزارش مهر، رحیم زارع ضمن ارزیابی لایحه برنامه هفتم گفت: برنامه هفتم توسعه باید کمتر کمی و قابل اندازه گیری باشد. وزن کیفی برنامه هفتم توسعه بسیار بالاست، اما باید کاهش یابد تا بتوان در سال های بعد ارزیابی شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه چهارم توسعه نسبت به سایر برنامه های توسعه کشور کوچکتر است، گفت: در کمیسیون تلفیق برنامه هفتم و در مجلس پیشنهاداتی را ارائه خواهیم کرد تا بتوانیم در مدت 5 سال میزان اثربخشی دولت ها را در اجرای قانون برنامه هفتم ارزیابی کنیم.

عضوکمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کشور تاکید کرد: برخی از ارکان لایحه برنامه هفتم توسعه ایده آل است و اگر بخواهیم از وضعیت موجود در حوزه ای عبور کنیم و به وضعیت مناسب تری برسیم باید واقع بین باشیم و عناصری را که محقق نمی شود در برنامه هفتم لحاظ نکنیم.

زارع با بیان اینکه حوزه گردشگری در لایحه برنامه هفتم توسعه به درستی مورد توجه قرار نگرفته و شاید باید چنین مواردی را اصلاح کنیم، گفت: برنامه توسعه کشور مانند بودجه نیست و دست مجلس برای ایجاد تغییرات در آن باز است، در حالی که در بررسی لایحه بودجه، مجلس نمی تواند بیش از حد مشخصی در لایحه ارائه شده از سوی دولت تغییراتی ایجاد کند.

وی بیان کرد: شورای اسلامی قانون برنامه ششم توسعه را تا پایان شهریور ماه سال جاری تمدید کرد. تلاش ما این است که بررسی لایحه برنامه هفتم را به گونه ای پیگیری کنیم که برنامه هفتم از نیمه دوم امسال اجرایی شود.

بیشتر بخوانید:  هواپیمای نظامی آمریکا در دریای مدیترانه سقوط کرد

برنامه هفتم توسعه چه زمانی اجرایی می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top