بهترین شهرهای ایران برای گشت و گذار


ایران از نظر جاذبه های طبیعی، جاذبه های تاریخی و فرهنگی، گردشگری و کشف مکان های شگفت انگیز برای کشف کم ندارد.

اگر در حال تهیه برنامه سفر هستید، تصمیم گیری در مورد مکان هایی که در برنامه سفر خود بگنجانید ممکن است دشوار باشد. خوشبختانه ما در دلتا بهترین را برای خود انتخاب کنید و لیستی از دیدنی های ایران جمع آوری کردیم

جزیره قشم یکی از معروف ترین نقاط ایران است

این جزیره معمولا در برنامه سفر مسافران قرار نمی گیرد. در قشم دنیای زیبایی است. از جزیره ناز و جنگل حرا با جزر و مد غیرقابل پیش بینی گرفته تا گردنه چاکوه و دره ستاره ها که حسی ماورایی دارند. شهر بندری زیبای لافت مملو از آسیاب‌های بادی، کارخانه‌های کشتی‌سازی و سبک‌های لباس محلی است که فرهنگ منحصربه‌فردی را نشان می‌دهد که شبیه هیچ جای دیگر ایران نیست.

خانه ها و پشت بام های تاریخی کاشان

کاشان در 250 کیلومتری جنوب تهران قرار دارد و زیباترین بناهای تاریخی کشور را در خود جای داده است. باغ فین (یک باغ ایرانی در فهرست یونسکو)، خانه بروجردی، خانه عامری ها و خانه طباطبایی ها تنها برخی از ستاره هایی هستند که این شهر کویری را درخشیده اند.

مسجد نصیرالملک

به گفته برخی، مسجد نصیرالملک شیراز زیباترین مسجد ایران است. به دلیل رنگ‌های متفاوت کاشی‌های صورتی آن، «مسجد صورتی» نامیده می‌شود. بهتر است صبح که نور خورشید از پنجره های رنگی می گذرد و تصویری از رنگ بر روی فرش ایرانی ایجاد می کند، بازدید کنید.

غار آبی علیصدر

در حدود 100 کیلومتری شمال همدان غار آبی علیصدر قرار دارد. این شبکه وسیع از اتاق‌های زیرزمینی، کانال‌های آب و دریاچه‌ها که توسط کاوش‌های ایران در دهه 1960 دوباره کشف شد، بیش از 12000 سال پیش سکونت داشتند. همانطور که توسط آثار هنری و سرامیک داخل آن دیده می شود. از نظر تاریخی این غار به عنوان پناهگاه امن ارتش صفویه استفاده می شده است.

میدان نقش جهان

میدان نقش جهان شاید اصلی ترین جاذبه اصفهان باشد و به آن «نصف جهان» لقب داده اند. مسجد امام با سقف های بلند کاشی کاری شده بازدیدکنندگان را مجذوب خود می کند، در حالی که مسجد شیخ لطف الله با گنبد خارج از مرکز نگاه ها را به خود جلب می کند. قبل از ورود به بازار شاهنشاهی، می‌توانید از پله‌های موزاییک عالی قاپو بالا بروید تا بهترین مناظر میدان را ببینید.

بازار تبریز

می توان گفت بازار تبریز زیباترین بازار کشور است. هر یک از ساختمان‌های آجر قرمز به هم پیوسته چیزهای متفاوتی ارائه می‌دهند، از طلا و جواهرات گرفته تا ادویه جات و کالاهای خانگی. دیدنی ترین قسمت مظفریه، قسمت فرش سازی است که کوچه های باریک آن پر از گونی هایی از نخ های رنگ شده طبیعی است.

بهترین شهرهای ایران برای گشت و گذار

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top