بهترین مکان های دیدنی در شهر نور


نور یکی از معروف ترین مکان های مازندران است و طبیعت این شهر به قدری سرسبز و دیدنی است که هرکسی سزاوار بازدید است.

شهر دیدنی و جذاب نور یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری ایران است. شهرهای شمال کشور بسیار مورد توجه همه ایرانیان و گردشگران خارجی است و در تعطیلات اغلب مملو از جمعیت است. نزدیکی به دریای خزر، هوای بارانی و رویایی، جنگل های زیاد و جاذبه های بسیار زیبا نمونه هایی از دلایل محبوبیت این شهرها در بین مردم است. با دلتا روی خط بمانید دیدنی های شهر نور برای معرفی کامل شما

شهر نور

شهرستان نور در غرب استان مازندران واقع شده و دارای جاذبه های تاریخی و گردشگری فراوانی است. بر اساس شواهد تاریخی، این شهر پایتخت امپراتوری روم بوده است. آب و هوای بسیار خوب و معتدلی در شهرستان نور حاکم است و سالانه مسافران و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

یک آبشار شگفت انگیز

آبشار آب پری یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های اطراف شهر نور است که در ۵ کیلومتری این شهر و در نزدیکی شهر رویان قرار دارد. این نقطه دیدنی ذاتاً آبشار نیست، بلکه به دلیل رانش زمین و ریزش صخره های کوهستانی و جاری شدن آب روی آن به آبشار تبدیل شده است.

جنگلی از نور

این پارک جنگلی بزرگ 3600 هکتار وسعت دارد و یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های جنگلی خاورمیانه محسوب می‌شود و یکی از پارک‌های برجسته ایران است.

پارک جنگلی کشپل

پارک جنگلی کشپل یکی از جاذبه های گردشگری اطراف شهر نور است که در 5 کیلومتری جاده نور – چمستان قرار دارد. گردشگران معمولا پاییز و بهار را برای بازدید از این پارک انتخاب می کنند تا در هوای معتدل از فضای سبز و رویایی آن لذت ببرند.

آبشار سیسگان

آبشار زیبای سیسنگان در منطقه کجور و تنگه معروف رودبار واقع شده است. منطقه کجور تا سیسنگان یکی از مناطق تاریخی محسوب می شود و برای بازدید از این آبشار باید از منطقه کجور خارج شده و سپس وارد جاده معدن زغال سنگ شد.

آبشار ممنوعه اش

آبشار رویای حرم اوو بین جاده چمستان به لاویج و در حومه شهر نور قرار دارد که یکی از جاذبه های بکر و فوق العاده زیبای این منطقه است. خزه هایی که در اطراف این آبشار رشد کرده اند زیبایی آن را دو چندان کرده است.

آبشار ونوش

آبشار ونوش در ضلع جنوبی روستای ونوش و در میان ارتفاعات جنگلی غلوی کالا قرار دارد و یکی از جاذبه های زیبای شهر نور محسوب می شود. آبشار ونوش در 10 کیلومتری غرب شهر نور و در کنار جاده فرعی که از جاده ساحلی نوشهر – نور منشعب می شود قرار دارد.

آبشار سواسار

آبشار سواساره نیز از دیگر مکان های دیدنی شهر نور است که در نزدیکی روستای بلده قرار دارد. این آبشار زیبا 100 متر ارتفاع دارد و چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. آب این آبشار با سرعت و فشار زیادی پایین می آید و زیبایی بی نظیری در فضا ایجاد می کند.

دریاچه الیمالات

این دریاچه در همستان و در ۸ کیلومتری شهر نور و ۳ کیلومتری جاده اصلی واقع شده است. منظره دریاچه الیمالات یکی از زیباترین و چشمگیرترین مکان هایی است که می توانید ببینید زیرا درست در دل جنگل قرار دارد و آب و هوای بسیار معتدل و خنکی دارد.

بهترین مکان های دیدنی در شهر نور

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top