بیمه های جدید در حوزه کشاورزی اعلام شد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایانا، قدرت النوری گفت: بیمه عوامل تولید فقط برای بیمه محصولات کشاورزی نیست و بخش های مختلفی شامل تاسیسات گلخانه ای، مرغداری، انبارها، انبارهای مواد اولیه دامی (که جزو عوامل تولید هستند) وجود دارد و بیمه کشاورزی به آنها تعلق می گیرد.

وی ادامه داد: علاوه بر این بیمه تجهیزات سر چاه و آبیاری تحت فشار و کانال های آبرسانی سطح دو و سه آغاز شده است و هم اکنون در تلاش هستیم با کمک معاونت آب و خاک وزیر کشاورزی اطلاعاتی کسب کنیم تا بتوانیم پوشش خوبی در این زمینه داشته باشیم تا بتوانیم در صورت بروز خسارت به کشاورزان عزیزمان کمک کنیم.

پرداخت 50 درصد یارانه

مدیر امور بیمه ای صندوق بیمه کشاورزی گفت: بیمه عوامل تولید در بخش کشاورزی بر اساس یک ماده از قانون بیمه محصولات کشاورزی ایجاد شد. هدف از اجرای آن، بیمه عوامل تولید مرتبط با بخش کشاورزی اعم از ماشین آلات کشاورزی، ادوات گلخانه ای، چاه های آب کشاورزی و تجهیزات کف چاه، علاوه بر بیمه محصولات کشاورزی توسط صندوق بیمه کشاورزی است و پیش از تصویب این ماده واحده، صندوق بیمه کشاورزی فقط محصولات کشاورزی را بیمه می کرد.

وی افزود: از زمان تصویب این قانون تمامی فعالیت ها و خدمات حوزه کشاورزی به وظایف صندوق بیمه کشاورزی اضافه شد، اما از آنجایی که زیرساخت های معتبری در این زمینه نداشتیم، پس از چندین سال مطالعه و در چهار سال گذشته این کار را آغاز کردیم و خوشبختانه با توجه به توانمندی های خود پیشرفت خوبی داشته ایم.

مدیر امور بیمه ای صندوق بیمه کشاورزی ادامه داد: در سه سال اخیر به طور ویژه بر روی ماشین آلات کشاورزی کاشت و برداشت از جمله کمباین و تراکتور شروع به کار کرده است و در این طرح عوامل خطر مشابه عوامل خطر محصولات کشاورزی مانند سیل، زلزله، طوفان، وقوع آتش سوزی یا سرقت قطعات، آتش سوزی و جابجایی قطعات، وسایل نقلیه و کمباین ها را در این طرح لحاظ کرده ایم. عوامل خطر تحت پوشش بیمه کشاورزی

نوری تصریح کرد: از آنجایی که ما یک صندوق بیمه حمایت شده هستیم، دولت 50 درصد یارانه به بیمه شدگان پرداخت می کند که نسبت به سایر بیمه ها بسیار بیشتر است.

پوشش بیمه مواد اولیه دام

مدیر امور بیمه ای صندوق بیمه کشاورزی افزود: یکی دیگر از اقدامات صندوق بیمه کشاورزی مربوط به بحث نهاده های حوزه کشاورزی اعم از کود، بذر و نهاده های دامی است که از مبادی ورودی به کشور تا محل ذخیره سازی تحت پوشش بیمه قرار می گیرند، زیرا عمدتا وارداتی هستند. وزیر جهاد کشاورزی در این خصوص دستور همکاری با صندوق بیمه کشاورزی در خصوص بیمه عوامل تولید را صادر کرده است. هدف از کل این فرآیند کمک به دولت و صندوق بیمه کشاورزی کشاورزان است.

وی گفت: کشاورزان می توانند با پرداخت حداقل حق بیمه عوامل تولید کشاورزی خود را در برابر خسارت احتمالی بیمه کنند و صندوق کشاورزی نیز حمایت همه جانبه ای از آنها می کند.

بیمه های جدید در حوزه کشاورزی اعلام شد

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top