تاکید رئیسی بر حاکمیت ایران بر جزایر سه گانه/ این جزایر جزو لاینفک جمهوری اسلامی هستند+ فیلم


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا،ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در دیدار مردمی استان هرمزگان با اشاره به اینکه کسانی که در دنیا در رابطه با تمامیت ارضی سخن دیگری گفتند و قلم زدند باید جبران کنند، افزود: سایر کشورها بدانند اسناد قطعی و سابقه پیشین حاکمیت جمهوری اسلامی بر این جزایر سه گانه همواره مورد تایید قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره در منطقه امنیت ساز است، ادامه داد: به برکت نظام اسلامی ایران و به برکت کارهای بسیاری که بعد از انقلاب انجام شده هرمزگان شرایط و وضعیت متفاوتی نسبت به قبل دارند و همه افراد گواهی می دهند که بندرعباس قبل از انقلاب با بعد از آن فاصله دارد و به برکت این انقلاب شهرها و روستاها توسعه پیدا کرده است.

رییس جمهور ضمن گرامیداشت  یاد شهدای انقلاب، دوران دفاع مقدس، شهدای سلامت و سایر شهدایی که جانشان را برای این کشور در راه مردم و ارزشها دادند، افزود: برای همه خانواده این شهیدان از خداوند صبر و اجر می خواهیم، همچنین  برای ایثارگران و جانبازان نیز از درگاه ایزد منان طلب عافیت داریم.

وی بیان کرد: حضور در استان هرمزگان و در شهر بندرعباس در جمع  شما مردم خونگرم و متدین و پرتلاش و صبور برای بنده و همکارانم توفیقی است که خدا را بابت آن شاکر هستیم.

آیت‌الله رئیسی اظهار داشت: استان هرمزگان افتخارات بسیاری دارد و در تاریخ خود مقاومت و ایستادگی های زیادی  در برابر متجاوزانی از خود نشان داد در برابر کسانی که می خواستند  این خاک پیشرفت نکند.

وی بیان کرد: در دوره پیروزی انقلاب  حضور مردم بسیار ارزشمند و انسجام مردم هرمزگان مثال زدنی بود و در این دوران صدها شهید این استان گواهی بر روحیه مقاومت مردم این منطقه هستند.

رئیس دولت مردمی تصریح کرد: نیروهای مسلح که افتخار کشور و مردم  استان هرمزگان هستند  و حضور خانواده های صبورشان  در این استان  و ایستادگی  برای ایجاد امنیت برای خلیج فارس برای کشورهای منطقه مایه افتخار است.

رییس جمهور با اشاره به اینکه قدردان عزیزانی که در این دیار از زمین و هوا و دریا مرزبانی می کنند  هستیم، ادامه داد:  حضور جمهوری اسلامی ایران  در خلیج فارس و دریای عمان امنیت ساز است به همان میزان که حضور  بیگانگان منطقه را  تهدید می کند.

وی بیان کرد:  باید  نسبت به همه گروه‌ها قدردان بود، قدردان همه کسانی که زحمت کشیدند اما باید بدانیم به دلیل محرومیت تاریخیِ این منطقه، نیازمند کار هستیم.

رییسی  با اشاره به اینکه در دور نخست سفر به هرمزگان نیازهای ضروری این استان بررسی شد تاکید کرد: سلامت، گردشگری، صنعت و معدن و کشاورزی از موضوعات مهم این استان است که با فعال کردن آنها  می توان اشتغال را افزایش و بیکاری را کاهش داد.

وی بیان کرد: در این هزار و ۳۲ پروژه‌ای که بهره‌برداری  از آن به برکت دهه فجر آغاز می شود هزار همت  هزینه شده است که این مهم برای  پرژه ها و طرح هایی است که شما شاهد آنها در استان هستید و عموما  این طرح‌ها در  بخش های مختلفی انجام شده است.

رییس جمهور بیان کرد: غیر از این ۲ بیمارستان که در استان هرمزگان افتتاح شد ۳۲ خانه بهداشت نیز در روستاهای این استان فعال شده که این موارد کار بسیار ارزشمندی است.

وی خاطرنشان کرد:  برای ایجاد  یکهزار تخت بیمارستانی در استان هرمزگان برنامه ریزی شده  است و تا چند ماه آینده امیدواریم  نیازی  به تخت‌های بیمارستانی در این استان نداشته باشیم.

رییسی خاطرنشان کرد: برای کادر سازی در حوزه بهداشت و درمان استان هرمزگان از پزشکان با تجربه  استفاده شده است و در جهت ایجاد دانشکده های پزشکی نیز در شرق و غرب آن  برنامه ریزی شده است.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه سلامت گام های خوبی برداشته شده است، اظهار داشت: در حوزه آبرسانی در شهرها و روستاهای استان هرمزگان نیز تلاش شده که تنش آبی برطرف شود و باید بگویم به ویژه در حوزه آبرسانی به روستاها در این سفر  مشکلات رفع  و بهره‌برداری از طرح‌های آبرسانی انجام خواهد شد.

رییس جمهور بیان کرد:  البته مساله آب در هرمزگان مساله ما می ماند تا این موضوع کاملا حل شود  اما باید توجه داشته باشیم که حل کاملا این  معضل  به همت جوانان و مسئولان نیازمند است.

وی خاطرنشان کرد:  آمار بیکاری در استان هرمزگان  همه ما را رنج می‌داد البته  با افزایش آمار اشتغال آمار بیکاری کاهش محسوسی داشته است.

رئیس جمهور ادامه داد: باید در استان هرمزگان بیکار نداشته باشیم که این مهم امکانپذیر  است و بخشی از آن حل شده و بخش دیگر نیز حل خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد:  به مدیران این استان توصیه کردم بومی گزینی مهم است و در همه سطوح باید از نیروهای بومی استفاده شود.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: حتما باید شرکت‌ها و سازمان‌های استان هرمزگان از نیروهای توانمند و بومی این استان استفاده کنند.

تاکید رئیسی بر حاکمیت ایران بر جزایر سه گانه/ این جزایر جزو لاینفک جمهوری اسلامی هستند+ فیلم

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top