مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

تصمیمات جدید دولت در مورد آرد و نان

من گزارش میدم اخبار برای کارآفرینان به گزارش ایلنا، محمد جلال اظهار کرد: تمام اختیاراتی که در زمینه مجوزها، تعیین نرخ سود، تعدیل نرخ ها، مدیریت جریان گندم و آرد و نظارت بر این جریان ها و… وجود دارد. در ابلاغیه جدید دولت ارائه شده است.

مشاور وزیر اقتصاد و دارایی افزود: طرح هوشمند به طور مستقیم به موضوع گرانی نان نمی پردازد و بررسی قیمت ها سال هاست در دست کارگروه آرد و نان استان ها بوده و این روند ادامه خواهد یافت.”

وی با تاکید بر اینکه مخمر سهم عمده ای در قیمت تمام شده نانوایی ها دارد، گفت: امیدواریم در کوتاه مدت عملیات توزیع مخمر به نانوایان از طریق سامانه انجام شود. از آنجایی که توزیع مخمر از سال‌ها قبل قابل قبول نبوده و گاهی نانواها مجبور بودند دو برابر نرخ رسمی بپردازند. در روند فعلی، مخمر با قیمت هایی که توسط سازمان حمایت تعیین و تایید می شود، در اختیار نانوایان قرار می گیرد.

جلال تاکید کرد: بنابراین مخمر با توجه به آردی که خریداری می کنند بین نانوایان توزیع می شود که در ابلاغیه اخیر به استان ها نیز فرصت داده شد تا سهمیه آرد نانوایی ها را ویرایش کنند تا در مواقع ضروری مانند فصل سفر، برداشت محصول انجام شود. فصل و غیره، وقتی جمعیت مسافر یا کارگران فصلی وارد استان می شوند، ثبات توزیع نان مختل نشود. اما تمام این ویرایش ها در سیستم ذخیره می شود.

تصمیمات جدید دولت در مورد آرد و نان
بیشتر بخوانید:  رشد ۱۳۷۲۰ واحدی شاخص کل بورس

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top