تعطیلات تابستانی کجا برویم؟ – مجله دلتا


تعطیلات تقویم تیرماه 1401 و همچنین ماه های قبل به گونه ای است که به ما اجازه می دهد یک سفر خوب را برنامه ریزی کنیم و با بررسی روزهای آن بتوانیم مقصد خود را مشخص کنیم.

به دلیل گرمای هوا نمی توان جایی را به عنوان مقصد انتخاب کرد و همین امر باعث می شود انتخاب های پیش روی ما محدودتر شود. از این رو در زیر سعی شده است شهرها و استان های ایران که هوای خنک تری نسبت به سایر مناطق دارند و برای سفر در تابستان مناسب هستند را معرفی کنیم.

استان گلستان

جنگل زیبای گرگان

جهان نما در 60 کیلومتری جنوب شرقی کردکوی قرار دارد و فاصله آن تا گرگان حدود 85 کیلومتر است. در فصل بهار و تابستان اینجا می توانید هوای بسیار خوبی را احساس کنید، بنابراین برای اینکه بدانید در تیرماه برای تعطیلات به کجا بروید، جنگل جهان نما را پیشنهاد می کنیم.

ترکمن کویر

ترکمن ها برای عید قربان مراسم خاصی دارند و تقریباً مانند عید نوروز کارهای خاصی انجام می دهند. از نظافت خانه تا پوشیدن لباس نو بخشی از کارهایی است که در روز عید قربان انجام می دهند. بنابراین، با وجود هوای گرم ترکمن صحرا، شایسته است که مراسم کربان بایرام آنها را از نزدیک ببینید و از مهمان نوازی آنها شگفت زده شوید.

استان مازندران

فیلبند

علاوه بر مناظر زیبا و آب و هوای بکری که در فیلبند وجود دارد، منظره زیبای اقیانوس از ابرها نیز بر جذابیت های این منطقه می افزاید و یکی از دلایل اصلی سفر گردشگران به فیلبند است.

آلش

الاست در گذشته روستا بود اما با رشد و توسعه آن همراه با ایجاد شهرداری به شهر تبدیل شد. الاست به طور کلی آب و هوای سردی دارد و به همین دلیل بهترین زمان برای سفر به آن فصول گرم سال مانند بهار و تابستان است.

کوه دماوند

کوه دماوند به دلیل موقعیت جغرافیایی و هوای خنک در فصول گرم سال انتخاب خوبی برای تعطیلات تابستانی است. در این تعطیلات اگر بدن آماده ای دارید می توانید یک صعود و صعود خوب را برای خود برنامه ریزی کنید و به آن برسید.

گیلان

دمشق

یکی از جذاب ترین چیزهایی که گردشگران را به خود جذب می کند، زنبق چلچراگ است. این گل شکل و ویژگی های خاصی دارد و از گونه های کمیاب با قدمت طولانی است. گردشگران زیادی فقط برای دیدن این گل به روستای داماش می روند.

استان خراسان شمالی

بجنورد آب و هوای نسبتاً خنک تری دارد. با در نظر گرفتن این موضوع، شما با آب و هوای تعطیلات تابستانی بسیار راحت هستید. به یاد داشته باشید که هوای بجنورد نسبت به سایر شهرهای خراسان شمالی خنک تر است.

استان تهران

اگر می خواهید از گرما فرار کنید و از هوای خنک لذت ببرید، بهتر است به ارتفاعات تهران بروید. مطمئناً، ممکن است آنجا خیلی جالب نباشد و انتظارات شما را برآورده نکند، اما نسبتاً سردتر است. به غیر از ارتفاعات، می توانید از آبشارهای تهران و اطراف آن نیز دیدن کنید.

استان چهارمحال و بختیاری

کوهرنگ

کوهرنگ یکی از شهرهای استان چهارمحال و بختیاری است که می‌توان از جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی مختلف دیدن کرد و از آن دیدن کرد. از غار یخی چما گرفته تا چشمه ها و رودخانه ها و بسیاری از روستاهای مختلف این شهرستان.

تعطیلات تابستانی کجا برویم؟ – مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top