تولید یک سوم برق جهان از طریق پروژه های بادی و خورشیدی

من گزارش میدم اخبار برای کارآفرینان به گزارش ایسنا؛ سلطان الجابر، رئیس کنفرانس آب و هوای سازمان ملل متحد (COP28) در اوایل سال جاری خواستار افزایش سه برابری تولید انرژی های تجدیدپذیر تا سال 2030 برای محدود کردن انتشار گازهای گلخانه ای و کمک به دستیابی به اهداف تعیین شده در توافقنامه آب و هوایی پاریس در سال 2015 شد. بود.

آمار مؤسسه کوه راکی ​​(RMI) نشان داد که رشد تصاعدی این بخش به این معنی است که انتظار می‌رود پروژه‌های بادی و خورشیدی حداقل 33 درصد از برق جهان را تولید کنند، از حدود 12 درصد در حال حاضر، و تولید برق را کاهش دهند. استفاده از سوخت های فسیلی و انرژی ارزان تر.

این موسسه که یک موسسه غیرانتفاعی مستقر در ایالات متحده است که بر انرژی پاک متمرکز است، این تحقیق را با همکاری صندوق زمینی بزوس که توسط بنیانگذار آمازون جف بزوس تأسیس شده است، انجام داد.

به گفته این موسسه، با توسعه پروژه های بیشتر، هزینه انرژی خورشیدی، که در حال حاضر ارزان ترین شکل تولید برق است، از حدود 40 دلار در هر مگاوات ساعت در حال حاضر به 20 دلار در هر مگاوات ساعت کاهش می یابد.

کینگزمیل می‌گوید: «مزایای توسعه سریع انرژی‌های تجدیدپذیر، امنیت انرژی و خودکفایی بیشتر و همچنین کاهش قیمت انرژی در بلندمدت است، زیرا این یک فناوری تولید است و هرچه بیشتر نصب کنید، ارزان‌تر می‌شود». بر اساس گزارش رویترز، باند، مدیر ارشد مؤسسه کوه راکی.

تولید یک سوم برق جهان از طریق پروژه های بادی و خورشیدی

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top