توییتر لینک های وب سایت Threads را مسدود می کند.


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش فارس، کاربران گزارش داده اند که به نظر می رسد توییتر به صورت انتخابی لینک های وب سایت Threads.net را در جستجوهای توییتر مسدود می کند.

TechCrunch گزارش داد که اندی بایو، یک مهندس نرم افزار، از جمله افرادی بود که پس از انجام جستجوی با استفاده از اپراتور “url:threads.net” که هیچ نتیجه ای نداشت، متوجه این تغییر در توییتر شد.

هنوز مشخص نیست که این مسدودسازی چه زمانی آغاز خواهد شد، زیرا توییتر پس از خرید ایلان ماسک این شبکه اجتماعی در سال گذشته، دیگر به سوالات مطبوعاتی پاسخ نمی دهد.

این اولین باری نیست که توییتر لینک‌های وب‌سایت یک رقیب را مسدود می‌کند. مدت کوتاهی پس از اینکه پلتفرم خبری Substack ویژگی جدید خود، Substack Notes را راه اندازی کرد، توییتر شروع به سانسور این لینک ها کرد تا پاسخ، لایک یا بازتوییت پست ها را غیرممکن کند. Substack یک پلت فرم خبرنامه ایمیل است. رابط کاربری ساده و توانایی انتشار (و کسب درآمد) از پست‌ها در وب، آن را تبدیل به یک تغییر بازی برای نویسندگان در تمام سطوح مهارت کرده است.

با این حال، خصومت بین غول رسانه های اجتماعی، ایلان ماسک و مدیرعامل متا، مارک زاکربرگ، در روزهای اخیر تشدید شده است و ماسک در اوایل این ماه، زاکربرگ را به یک “مسابقه در قفس” به چالش کشید.

لیندا یاکارینو، مدیر عامل توییتر، موضعی دوگانه در مورد مشکلات این پلتفرم اتخاذ کرده است. او توییت کرد که چگونه ترافیک توییتر اخیرا افزایش یافته است، احتمالاً برای جلب رضایت تبلیغ‌کنندگان.

اظهارات او علیرغم گزارش های متعددی است که نشان می دهد ترافیک توییتر طی روزهایی که Trades راه اندازی شده کاهش یافته است. CNBC با استناد به داده های شرکت تجزیه و تحلیل وب Similerobe گزارش داد که ترافیک توییتر در دو روز اول از زمان عرضه عمومی Threads نسبت به هفته قبل، 5 درصد کاهش یافته است. علاوه بر این، ترافیک وب توییتر در مقایسه با روز مشابه در سال 2022، 11 درصد کاهش یافته است.

به نظر می‌رسد سایر داده‌ها از این یافته‌ها حمایت می‌کنند، از جمله توییتی از متیو پرینس، مدیر عامل کلودفلر، یک شرکت آمریکایی ارائه دهنده محتوا و خدمات شبکه کاهش حملات DDoS، که در آن نمودار نشان می‌دهد که ترافیک توییتر به شدت کاهش یافته است.

با توجه به این گزارش ها، نظرات یاکارینو در مورد استفاده از توییتر مشکوک به نظر می رسد. لازم به ذکر است که مدیر عامل بنچمارک های مشخصی یا حتی روزی که ترافیک افزایش یافته را به اشتراک نمی گذارد.

کاربران توییتر از زمان روی کار آمدن ماسک با چالش‌های مختلفی روبرو بوده‌اند و اکنون اعمال محدودیت‌های جدید آنها را به فکر ترک این پلتفرم انداخته است. در همین حال، زاکربرگ هوشمندانه از این تزلزل توییتر برای ارسال موضوعات استفاده کرد. در نتیجه، پلتفرم سریعتر از ChatGPT رشد کرد و تنها در پنج روز به 100 میلیون کاربر رسید، در حالی که ChatGPT 2 ماه طول کشید تا به این مقیاس برسد. واضح است که Threads هنوز در حال انجام است و راه‌های زیادی برای تطبیق ویژگی‌های توییتر با کاربران اینستاگرام وجود دارد. در برخی موارد حتی توییتر را شکست می دهد.

اگرچه Trades شروع سریعی دارد، اما آینده بلندمدت این برنامه نامشخص است. با این حال، تقاضا برای یک برنامه جدید معمولا افزایش می یابد و پس از پایان مرحله آزمایش اولیه کاهش می یابد. این مورد در مورد Ramastodon توییتر بود که سال گذشته به 2.5 میلیون کاربر ماهانه رسید اما امروز به 1.9 میلیون کاربر کاهش یافته است.

توییتر لینک های وب سایت Threads را مسدود می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top